Τετάρτη, 05 Ιουνίου 2024 12:14

ΤΕΝΙΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ: Επιτυχίες και στο Μαρόκο με 3 τελικούς ο Λαζαρίδης

Μία ακόμη επιτυχία σε διεθνές τουρνουά πρόσθεσε στο παλμαρέ του ο Γιώργος Λαζαρίδης…

Ο πρωταθλητής ανδρών στο τένις με αμαξίδιο είχε εξαιρετική παρουσία σε δυο τουρνουά της ITF στην Καζαμπλάνκα του Μαρόκου, φτάνοντας σε τρεις τελικούς.
Ο Καλαματιανός πρωταθλητής, που βρίσκεται στην 98η θέση της παγκόσμιας κατάταξης στο μονό και στην 83η στο διπλό, και όχι ως απώτερο στόχο την συμμετοχή στην Παραολυμπιάδα στο Παρίσι κατέκτησε τον τίτλος στο διπλό σε ένα από τα τουρνουά που συμμετείχε, ενώ στο δεύτερο ήταν φιναλίστ. Ακόμη στο μονό, στο ταμπλό δεύτερης ευκαιρίας, κατέκτησε τη 2η θέση. Ετσι ο Γιώργος Λαζαρίδης επιβεβαίωσε και στο Μαρόκο την ανοδική του πορεία και απέδειξε πως συγκαταλέγεται στους κορυφαίους αθλητές του τένις με αμαξίδιο παγκοσμίως.