Πέμπτη, 08 Αυγούστου 2024 21:29

Με επιτυχία ο 4ος Γύρος Σιδηροκάστρου

Με επιτυχία  ο 4ος Γύρος  Σιδηροκάστρου

Με συμμετοχή αθλητών και αθλητριών από όλες τις πόλεις της Ελλάδας, πραγματοποιήθηκε το περασμένο Σάββατο (3 Αυγούστου), ο 4ος γύρος Σιδηροκάστρου.

Στους αγώνες δρόμου συμμετείχαν ο πρωταθλητής Μιχάλης Καλομοίρης, ο Γάλλος Γκρεγκουάρ Σμιτσμπέργκερ, ο 91χρονος Παναγιώτης Δούσης, ο Σμήναρχος Ελληνικής Αεροπορίας γιατρός Γιώργος Ζαχαρόπουλος και ο 80χρονος Σιδηροκαστρίτης Ανδρέας Κωνσταντόπουλος.
Στους αγώνες έδωσαν το παρών με πολυπληθή παρουσία οι ομάδες από το Επιτάλειο Ηλείας και το (Ρίπεσι) Κεφαλόβρυσης.
Ο 4ος γύρος Σιδηροκάστρου στέφθηκε από μεγάλη επιτυχία, όπως επισήμαναν στο σχετικό δελτίο Τύπου, οι διοργανωτές. Συγκεκριμένα: “Ξεχωριστή η παρουσία του πρωταθλητή Καλομοίρη Μιχάλη όπου κέρδισε στα 10.000 μ. και ο Γάλλος Σμιτσμπέργκερ Γκρεγκουάρ στα 4.000 μ. Επίσης έλαβαν μέρος και τερμάτισαν ο 91χρονος Παναγιώτης Δούσης ο Σμήναρχος Ελληνικής Αεροπορίας Ιατρός Γ. Ζαχαρόπουλος, ο 80χρονος Σιδηροκαστρίτης Ανδρ. Κωνσταντόπουλος.
Την πιο πολυμελή ομάδα είχε το Επιτάλειο Ηλείας και το (Ρίπεσι) Κεφαλόβρυσης.
Ολοι οι συμμετέχοντες πήραν αναμνηστικό δίπλωμα και μετάλλιο. Οι δε τρεις πρώτοι βαρύτιμα έπαθλα. Προσφέρθηκε μετά τον τερματισμό φίλεμα στους συμμετέχοντες. Την όλη εκδήλωση κάλυψε οικονομικά ο χορηγός Βένος Κακκαβάς και η Περιφέρεια Πελοποννήσου