Παρασκευή, 03 Μάιος 2013 14:45

Στην τελική ευθεία το εσωτερικό τουρνουά του Ομίλου Αντισφαίρισης Μεσσήνης

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Στην τελική ευθεία  το εσωτερικό τουρνουά του Ομίλου Αντισφαίρισης Μεσσήνης

Με μεγάλη επιτυχία συνεχίζεται στις εγκαταστάσεις του Αθλητικού κέντρου Αγ. Νικολάου  Μεσσήνης το "1ο τουρνουά αντισφαίρισης Πάσχα 2013" που διοργανώνει ο Ομίλος Αντισφαίρισης Μεσσήνης, με  τη παρουσία των φίλων του αθλήματος να είναι εντυπωσιακή. Οι συμμετοχές σε όλες τις κατηγορίες, ανδρών – γυναικών - Juniior έχουν ξεπεράσει τις 80. Μέχρι τώρα έχουν γίνει καταπληκτικά παιχνίδια, τόσο στους άνδρες όσο και στις γυναίκες, ενώ οι δυνατές συναντήσεις τώρα αρχίζουν, καθώς οδεύουμε προς την τελική φάση των αγώνων. H μέχρι σήμερα κατάσταση έχει ως εξής:

ΑΝΔΡΕΣ

Στην κατηγορία των ανδρών , βρισκόμαστε στην προημιτελική φάση. Οι αγώνες ξεκίνησαν το περασμένο Σάββατο  με το Α’ γύρο της προκριματικής φάσης του κυρίως ταμπλό. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ γύρος προκριματικών:

Δημητρακόπουλος Δημ – Ξυδιάς  2-0

Δρακόπουλος – Κυριακάκης. 2-0, Τζιάκας – Δημητρόπουλος Κώστας  0-2, Μαραβάς – Δημητρακόπουλος Φώτ.  2-0, Τσαγδής – Σιάχος Παν.  0-2, Καρνούσκος – Μάλαμας  0-2, Μπαζιωτόπουλος – Σιάχος Άρις  2-0,  Γιαννόπουλος Μακ – Κοντός  2-0, Παναγιωτόπουλος – Σπανός  1-2, Πετρόπουλος – Τριανταφυλλίδης  2-0,  Δελής – Μπίτζας   1-2,  Ιλιριάν – Παπαντωνίου. 0-2, Καρνούσκος – Τριανταφυλλίδης  0-2, Κόντος – Παναγιωτόπουλος 2-0, Ιλιριάν – Κυριακάκης 2-0, Δελλής – Σιάχος Αρ.  2-0, Αθανασόπουλος – Περράκης 0-2, Κωστόπουλος – Πυλιώτης Στ. 2-0, Ξυδιάς – Τσαγδής 2-1, Τζιάκας – Δημητρακόπουλος Φ. 2-0

Β’ Γύρος προκριματικώΝ:

Οι νικητές προκρίθηκαν στο κυρίως ταμπλό μαζί με τους Ζερβάκο Σωκρ., Τσακόπουλος Δημ., Καλοφωλιά Περ, Χρήσιμο Στάθη, Φωτεινόπουλος  Παν, και τον κάτοχο του περσινού τίτλου Γιάννη Στυλιανόπουλο που πέρασαν χωρίς αγώνες (bye).

Πετρόπουλος – Κωστόπουλος 2-0, Σιάχος Π – Περράκης  0-2, Μπαζιωτόπουλος –Ιλιριάν 2-0, Δημητρόπουλος Κ. Δελλής  2-0, Γιαννόπουλος Μ. – Σπανός 2-0

Παπαντωνίου – Τριανταφυλλίδης 2-0, Δρακόπουλος – Τζιάκας 2-0, Μπίτζας Κ. – Μαραβάς 2-0, Μάλαμας – Ξυδιάς 2-0, Δημητρακόπουλος Δ. – Κοντός 2-0.

Κυρίως ταμπλό, φάση των 16.

Ζερβάκος – Περράκης 2-0, Δρακόπουλος – Μπαζιωτόπουλος 2-1, Δημητρακόπουλος Δ. – Πετρόπουλος 2-0, Τσακόπουλος – Δημητρόπουλος Κ. 2-0, Παπαντωνίου – Χρήσιμος 2-0, Στυλιανόπουλος – Γιαννόπουλος Μ. 2-1, Φωτεινόπουλος – Μάλαμας 2-0, Καλοφωλιάς – Μπίτζας Κ. 2-0.

Κυρίως ταμπλό, φάση των 8 (προημιτελικά).

Παπαντωνίου – Δημητρακόπουλος (Μ. Σάββατο 18:00), Τσακόπουλος – Στυλιανόπουλος  (Δευτέρα του Πάσχα 19:15) Ζερβάκος – Φωτεινόπουλος και Καλοφωλιάς - Δρακόπουλος (Τετάρτη 8/5 19:15).

Οι ημιτελικοί και τελικοί αγώνες θα διεξαχθούν το Σάββατο 11 & Κυριακή 12/5/2013.

Κατηγορία Μονού Γυναικών

Προκριματικοί αγώνες:

Ciulei Bianca – Ηλιοπούλου Ελισαβέτ.  0-2, Δημητρούλια Κέλλυ – Γρηγοροπούλου 2-0 (ανευ αγώνα),  Φωτεινάκη – Παπαδημητροπούλου 2-0 , Kitlinka Agnes – Μουρίκη Μίνα 2-0, Ανδριανοπούλου – Ξυφιά 2-0.

Κυρίως ταμπλό, φάση των 8 (προημιτελικά).

Ηλιοπούλου Ελισάβετ – Δημητρούλια Κέλλυ 2-0, Φωτεινάκη Σύλβια – Μουρίκη Μίνα 2-0, Kitlinka Agnes – Ξυφιά Παναγιώτα 2-1, Ανδριανοπούλου Σταυρούλα – , Παπαδημητροπούλου Φωτεινή  2-0

Κυρίως ταμπλό, ημιτελικά.

Ανδριανοπούλου Σταυρούλα- Kitlinka Agnes 2-0, Φωτεινάκη Σύλβια - Ηλιοπούλου Ελισάβετ 2-0

Μεγάλος Τελικός  Φωτεινάκη Σύλβια - Ανδριανοπούλου Σταυρούλα (Κυριακή 12/5, 18:00)

Μικρός  Τελικός  Kitlinka Agnes - Ηλιοπούλου Ελισάβετ (Κυριακή 12/5, 17:00)

Κατηγορία Μικτού Διπλού, προκριματικοί:

Περράκης /Ξυφιά – Σιάχος Άρις/Σιάχος Παν.   1-2

Μπαζιωτόπουλος/Τριανταφυλλίδης – Φωτεινάκη/Μαραβάς.  1-2

Παπαντωνίου/Κόντος – Φωτεινόπουλος/Μπίτζας   2-1

Κουνάδης/Λουκαρέας – Δρακόπουλος/Τσακόπουλος  2-1

Μουτσούλας/Καλοφωλιάς – Ζερβάκος/Χρήσιμος   0-2

Κυρίως ταμπλό, φάση των 8 (προημιτελικά).

Φωτεινόπουλος/Μπίτζας - Κουνάδης/Λουκαρέας   2-1

Παπαντωνίου/Κόντος - Φωτεινάκη/Μαραβάς.    2-0

Σιάχος Άρις/Σιάχος Παν. - Δρακόπουλος/Τσακόπουλος   0-2

Ζερβάκος/Χρήσιμος - Μπαζιωτόπουλος/Τριανταφυλλίδης   0-2.

Κυρίως ταμπλό, ημιτελικά.

Σάββατο 11/5  (19:15) Παπαντωνίου/Κόντος - Δρακόπουλος/Τσακόπουλος   και Τρίτη 7/5 (19:15) Φωτεινόπουλος/Μπίτζας   - Μπαζιωτόπουλος/Τριανταφυλλίδης. Οι τελικοί αγώνες Κυριακή 12/5.

Οι αγώνες των τζούνιορ

Οι αγώνες των Junior που θα διεξαχθούν σε τρείς κατηγορίες , πράσινο, πορτοκαλί  και κόκκινο επίπεδο  θα ξεκινήσουν από Τρίτη του Πάσχα και θα διαρκέσουν έως και την Κυριακή 12/5/2013. Στην κατηγορία θα συμμετάσχουν και παιδιά της αγωνιστικής ομάδας του Ομίλου Καλαμάτας.

Αναλυτικά τα παιχνίδια του προκριματικού γύρου:

Τρίτη 7/5 

15:30: Κόρπη Χρυσ.- Κοταρίδη χριστιάννα, Μπάκα Νεφέλη-Δρακόπουλος Νίκος, Φωτεινόπουλος Φώτης-Παπανικολάου Ιάσων. 

16:45:  Ρουμελιώτης Παν-Πάστρας Αναστάσης, Καλυβιώτη Κων/να-Γιαννακέα Αντωνία, Οικονομίδης  - Δρακόπουλος Διον. 

18:00: Καλοφωλιάς Γ.  -  Αποστολοπούλου Ι.,  Κουλουμπού αγγελική   -  Φωτεινοπούλου Βανέσα, Αποστολοπούλου Κατερίνα - Ντίνου Παν/τα και τέλος στις 19:00, Θωμόπουλος Παν/της-Καρτερολιώτης Δημήτρης. 

Τετάρτη 8/5

15:30: Κοταρίδης Παν/της - Παναγιωτοπουλος Σταύρος και  Κορδονούρη Νικολ.-Παναγιωτοπούλου Ερρικέτη.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ