Τετάρτη, 26 Ιουνίου 2013 13:47

Μετάλλια στη Ζαχάρω για τον Ευκλή Καλαμάτας

Στον 3ο Ποδηλατικό Γύρο Ζαχάρως συμμετείχε ο Ευκλής Καλαμάτας έχοντας μάλιστα σημαντικές επιτυχίες.
Ο αγώνας ήταν όπεν και διοργανώθηκε από τον Σύλλογο Νεολαίας Δράσης και Αθλησης, τον Πολιτιστικός Σύλλογο, τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων Δημοτικού και Γυμνασίου, υπό την αιγίδα της Δημοτικής Κοινότητας Ζαχάρως.

Το αντίτιμο της συμμετοχής ήταν συμβολικά 3 ευρώ, διότι ο σκοπός του αγώνα ήταν φιλανθρωπικός.
Οι ποδηλάτες του Ευκλή πήραν καλές θέσεις στην διαδρομή των 4 χιλιομέτρων.
Στην κατηγορία γυναικών, η πρώην πρωταθλήτρια κολύμβησης Ολγα - Δανάη Κατσιρέα (αριστερά στη φωτό) πήρε την 2η θέση. Στην κατηγορία αθλητών 30-39 ετών ο Γιώργος Μανεσιώτης τερμάτισε τρίτος ενώ στην κατηγορία αθλητών 19-29 ετών ο Κοτσογλανίδης εγκατέλειψε για τεχνικούς λόγους ενώ ήταν πρώτος και ο Τσίότσιος πήρε μετάλλιο καταλαμβάνοντας την 3η θέση.
Πολύ καλή προσπάθεια έκανε και ο Αριστόδημος Κεφάλας ο οποίος ενώ δεν συμμετείχε στις προπονήσεις το τελευταίο διάστημα λόγω των κατατακτήριων σχολικών εξετάσεων, ήταν στην πρώτη θέση μέχρι το τέλος, αλλά εγκατέλειψε  για τεχνικούς λόγους.
Ο έφορος ποδηλασίας του Ευκλή Δημήτρης Δημητρακόπουλος συνεχάρη τους αθλητές για την παρουσία τους στον παραπάνω αγώνα.