Κυριακή, 25 Οκτώβριος 2015 20:52

A2 ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ: Ατυχος στις λεπτομέρειες με Ολυμπιάδα στην Πάτρα ο Ακρίτας

Ατυχος στις λεπτομέρειες που κρίνουν ένα παιχνίδι στάθηκε προχθές στην Πάτρα ο Ακρίτας και έχασε από την ομάδα της Ολυμπιάδα με 3-1 σετ.

Σύμφωνα λοιπόν με την εικόνα της αναμέτρησης κομβικό σετ όσον αφορά τον τελικό νικητή στην Αχαϊκή πρωτεύουσα αποδείχθηκε το δεύτερο, όπου ο Ακρίτας αν και προηγήθηκε με 22-18 το έχασε με 25-23. Στα υπόλοιπα σετ του αγώνα οι γηπεδούχοι πήραν ακόμη το πρώτο και τέταρτο σετ με 25-19 ενώ οι φιλοξενούμενοι το τρίτο με το ίδιο μάλιστα σκορ.
ΑΕΠ Ολυμπιάς (Δαρείος): Δημησιάνος, Ντόντης, Χασάπης, Φιλίππου, Ράπτης, Γεωργάτος/ Κόζης - λ, Γεωργακόπουλος, Χρηστόπουλος , Μάρκου, Γεράνιος Ακρίτας. (Κουλιέρης): Ξενάκης, Θεοδώρου, Καρούνος, Βραχνάς, Μπελογιαννέας, Τρουμπάκης/ Πράττης - λ, Κακούρος, Κουλιέρης, Μητρόπουλος.