Κυριακή, 15 Νοέμβριος 2015 20:18

A2 ΕΘΝΙΚΗ ΒΟΛΕΪ: Ήττα της Καλαμάτας '80 από τον δυνατό Ηρακλής Χαλκίδας

Την ήττα με 3-0 σετ γνώρισε το Σάββατο το απόγευμα στο κλειστό της παραλίας η Καλαμάτα 80 από την πολύ καλή και φιλόδοξη για ψηλά ομάδα του Ηρακλή Χαλκίδας.

Ανεξάρτητα πάντως με την ήττα της η Καλαματιανή ομάδα προσπάθησε να αντιδράσει χωρίς όμως επιτυχία ιδιαίτερα στο πρώτο σετ και σε πολλά αλλά σημεία της αναμέτρησης αφού οι φιλοξενούμενοι χάρη στις εξαιρετικές τους μονάδες είχαν για όλα την ανάλογη απάντηση. Τα σετ του αγώνα που σφύριξαν οι Σαραβελάκης, Καψάσκης ηταν 19-25(7-7, 15-17, 18-21), 17-25(5-9, 12-17, 13-21) και 17-25(2-5, 7-15, 13-21).
Καλαμάτα 80 (Δημητρακόπουλος): Μπουσούνης, Ντάκουλης Β., Μάνα, Μανιατέας, Κωτσάκης, Κακαλέτρης, Εξαρχέας -λ / Σκαρτσίλης, Βλασσης , Μπεσής, Δ. Σκαρτσίλης, Μπλάουελ.
Ηρακλής Χαλκίδας (Γκολίτσης) : Κολτσιάκης, Αντιφάκος, Γεωργόπουλος, Γκόρτσιανουκ, Αδαμόπουλος, Φίνος, Κοντοστάθης -λ / Κουτρουμάνος, Φωτιάδης, Αλεξάκης, Μάγγος.