Τετάρτη, 10 Φεβρουάριος 2016 17:01

Ο Παναθηναϊκός 3-0 σετ την μαχητική Καλαμάτα '80

Σε ένα ματς γιορτή για το Μεσσηνιακό βόλεί η Καλαμάτα '80 έχασε από τον Παναθηναϊκό με 3-0 στο Κλειστό της Παραλίας, για την φάση των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας.
Πάνω απο 1.200 θεατές γέμισαν το Κλειστό, η Καλαμάτα '80 έπαιξε με μεγάλη διάθεση και ήταν ανταγωνιστική βοηθώντας στο να γίνει ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι. Ο Παναθηναϊκός βέβαια ήταν αυτός που πήρε την νίκη με 3-0 σετ (21-25,14-25, 17-25) και

τέλος τρίτου σετ 17-25.

17-23

14-23

12-18 στο τρίτο σετ

Κόκκινη κάρτα στον Μανιατέα της Καλαμάτας '80 επειδή έπιασε... διάλογο με την εξέδρα.

Τρίτο σετ. 0-3 ο ΠΑΟ

14-25 ο Παναθηναϊκός πήρε εύκολα το δεύτερο σετ για το 0-2.

14-23

14-21 στο δεύτερο σετ

Ενθουσιασμός στην εξέδρα των φίλων της Καλαμάτας '80 για το πάθος και την προσπάθεια των παικτών της Καλαμάτας '80. Από την άλλη ο Παναθηναϊκός βέβαια υπερέχει στους περισσότερους τομείς και προηγείται με 13-20 στο δεύτερο σετ. Στην εξέδρα οι φίλοι του Παναθηναϊκού δεν έχουν σταματήσει λεπτό το τραγούδι.

Εξαρχέας 2-2

Ξεκίνησε το δεύτερο σετ, 0-2 με ισάριθμα μπλοκ!

Πάνω από 1000 θεατές που έχουν κατακλύσει το Κλειστό παρακολούθησαν ένα πολύ ωραίο πρώτο σετ με την Καλαμάτα '80 να κοιτάζει στα ίσια το μεγάλο αντίπαλο της.

Τέλος πρώτου σετ 21-25 για τον Παναθηναϊκό.

Μπέλος 15-16 και ταιμ αουτ

Λάθος Γκιμαράες 14-15 και Κακαλέτρης μπλοκ για το 15-15!

Ντάκουρης 13-14 για την Καλαμάτα που είναι πολύ ανταγωνιστική

Κωτσάκης 11-13, λάθος Μπέλου και 12-13.

Πανταλέων σε πρώτο χρόνο 10-13

Ο Δ. Σκαρτσίλης μείωσε σε 9-12 με το μπλοκ του Παντελέων στην συνέχεια για το 9-13

Τρίτος συνεχόμενος πόντος από το μπλοκ του Παναθηναϊκού και 8-11

Με Παντελέων και Γκιμαράες στο πράσινο μπλοκ το 8-10

7-7 ισοφάρισε ο ΠΑΟ, 8-7 ο Δ. Σκαρτσίλης.

6-5 ο Γκιμαράες, 7-5 ο Κακαλέτρης

Με ενθουσιασμό έχει μπει στο ματς η Καλαμάτα '80 και 6-4! Πρώτο ταιμ άουτ ο Ανδριόπουλος.

Προβάδισμα 4-3 για την Καλαμάτα. Κανέλλος και 4-4.

Ντάκουρης, Μπουσούνης, Κακαλέτρης, Μάνα, Κωτσάκης , Εξαρχές, για την Καλαμάτα που ισοφαρίζει 3-3!

Αρχισε το ματς. Μαρούλης, Σούρδι, Ντελέον, Μπέλος, Κανέλλος και Μπούρας ξεκίνησαν για οτν Παναθηναϊκό που προηγείται 0-2.

- Εγινε η παρουσίαση των ομάδων στον κόσμο που έχιε γεμίσει το Κλειστό της Παραλίας. Διαιτητές του αγώνα είναι οι Χανδρινός και Σαραβελάκης.

- Ολοκληρώνεται το ζέσταμα των ομάδων και σε λίγα λεπτά ξεκινά το ματς. Ο αγώνας είναι νοκ άουτ με τον Παναθηναϊκό να είναι φυσικά το ξεκάθαρο φαβορί για την νίκη.

-Λίγα λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα σρτην εξέδρα του Κλειστού της Παραλίας υπάρχουν ελάχιστες κενές θέσεις. Ο τοπικός σύνδεσμος των φιλάθλων του Παναθηναϊκού έχει πάρει θέση στο νότιο μέρος της εξέδρας.