Κυριακή, 13 Μάρτιος 2016 19:44

Α2 ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ: Η Καλαμάτα '80 έχασε 3-0 από την ανώτερη ΑΕΚ

Παρουσία φίλων και των δύο αντιπάλων στις κερκίδες του Κλειστού της Παραλίας η Καλαμάτα '80 έχασε το Σάββατο το απόγευμα από την πιο δυνατή ΑΕΚ με 3-0 σετ.

Ανεξάρτητα από την ήττα τους οι γηπεδούχοι είχαν ορισμένες καλές στιγμές στην αρχή των τριών σετ αλλά δεν μπόρεσαν να έχουν την διάρκεια που ίσως ήθελαν αφού οι κιτρινόμαυροι είχαν για τα πάντα τις κατάλληλες λύσεις και απαντήσεις που τους οδήγησαν στην τρίποντη νίκη. Τα σετ του αγώνα που σφύριξαν οι Σαραβελάκης, Κτενάς ήταν 20-25, 18-25 και 16-25.

Καλαμάτα '80 (Δημητρακόπουλος): Αποστολόπουλος, Μάνα, Κακαλέτρης, Μπλάουελ, Κωτσάκης, Μανιατέας, Εξαρχέας (λ) / Σκαρτσίνης(λ), Μπουσούνης, Γιατράκος, Βλάσσης, Χανδρινός.

ΑΕΚ (Ζαλμάς): Καρακίτσος, Ζουπάνι, Κοτσιλιάνος, Μελλές, Καρανικολάου, Μαντέκας, Αχιλλεόπουλος (λ) / Ρούσσος.