Πέμπτη, 12 Μάιος 2016 20:03

Η Καλαμάτα '80 έχασε 3-2 από τον Πήγασο Πολίχνης στο πρώτο ματς του φάιναλ φορ παίδων στο βόλεϊ

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο φάιναλ φορ του πανελληνίου πρωταθλήματος βόλει παίδων η Καλαμάτα '80.

Στον πρώτο της αγώνες έχασε με 3-2 σετ με από τον Πήγασο Πολίχνης, ενώ αύριο θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό και ατο Σάββατο τον Αίαντα Ευόσμου. Η Καλαμάτα '80 βρέθηκε να χάνει με 2-0 σετ, κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 αλλά στο τάι μπρέικ ο Πήγασος επικράτησε και πήρε τη νίκη. Tα σετ του αγώνα ήταν 22-25, 19-25, 25-20, 25-21, 7-15.
Οι αγώνες γίνονται στο κλειστό της Αιδηψού.

Στον πάγκο της Καλαμάτας '80 ήταν η Γωγώ Σουρή ενώ την αποστολή απαρτίζουν οι Φροίξος Κωτσάκης, Γρηγόρης Σκαρτσίλης, Δημήτρης Σκαρτσίλης, Χρήστος Βλάσσης, Δημήτρης Βραχάτης, Σπύρος Χανδρινός, Αρης Χανδρινός. Στέλιος Ξυνός, Προκόπης Πανόπουλος, Ανδρέας Κλημεντίδης, Κωνσταντίνος Κλημεντίδης, Στράτος Τζανετέας, Νέστορας Βλάσσης, Παναγιώτης Βλάσσης, Αλέξανδρος Μαργέλης.