Σάββατο, 12 Νοέμβριος 2016 20:18

Νέα νίκη για το Μεσσηνιακό, 3-1 σετ τις Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(1 Ψήφος)

Στηριζόμενος στην πολύ καλή απόδοσή του στα δύο πρώτα σετ και στην ουσία στα επόμενα, παρά την αγωνιστική άνοδο των φιλοξενούμενων, ο Μεσσηνιακός διπλασίασε τις εντός έδρας τρίποντες νίκες του, με το ίδιο μάλιστα σκορ 3-1 επικρατώντας αυτή την φορά των Αμαζόνων Νέας Ερυθραίας.

Πολύ καλά ξεκίνησαν το παιχνίδι οι "πράσινες" με συνέπεια να πάρουν εύκολα τα δύο πρώτα σετ με 25-8, 25-14 να χάσουν στην συνέχεια το τρίτο μετά από το αγωνιστικό ανέβασμα των φιλοξενούμενων με 25-23, αλλά να επανέλθουν πιο ουσιαστικές και να πάρουν το τέταρτο που τους έδωσε και την δεύτερη συνεχόμενη "καθαρή" νίκη με 26-24.

Πρώτος διαιτητής της συνάντησης ήταν ο Γιαννακάκος και δεύτερος ο Χριστοδουλόπουλος.

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ: Κωνσταντοπούλου, Χειλαδάκη, Σουρή, Πασσιά, Σκλήρη, Δεδούση, Σαμπάτη(λ), Χάσκου.

ΑΜΑΖΟΝΕΣ ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ: Αυγοκλούρη, Πολίτη, Τριανταφυλλίδη, Παναγοπούλου, Κωστοπούλου, Παπαδέδε, Μπιτσάκου, Μεντζελοπούλου, Μερσιάδου, Στάγια, Νικολάκη, Γρίσπου, Πατραμάνη(λ), Νικολάου(λ).να.