Σάββατο, 12 Νοέμβριος 2016 20:18

Νέα νίκη για το Μεσσηνιακό, 3-1 σετ τις Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας

Στηριζόμενος στην πολύ καλή απόδοσή του στα δύο πρώτα σετ και στην ουσία στα επόμενα, παρά την αγωνιστική άνοδο των φιλοξενούμενων, ο Μεσσηνιακός διπλασίασε τις εντός έδρας τρίποντες νίκες του, με το ίδιο μάλιστα σκορ 3-1 επικρατώντας αυτή την φορά των Αμαζόνων Νέας Ερυθραίας.

Πολύ καλά ξεκίνησαν το παιχνίδι οι "πράσινες" με συνέπεια να πάρουν εύκολα τα δύο πρώτα σετ με 25-8, 25-14 να χάσουν στην συνέχεια το τρίτο μετά από το αγωνιστικό ανέβασμα των φιλοξενούμενων με 25-23, αλλά να επανέλθουν πιο ουσιαστικές και να πάρουν το τέταρτο που τους έδωσε και την δεύτερη συνεχόμενη "καθαρή" νίκη με 26-24.

Πρώτος διαιτητής της συνάντησης ήταν ο Γιαννακάκος και δεύτερος ο Χριστοδουλόπουλος.

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ: Κωνσταντοπούλου, Χειλαδάκη, Σουρή, Πασσιά, Σκλήρη, Δεδούση, Σαμπάτη(λ), Χάσκου.

ΑΜΑΖΟΝΕΣ ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ: Αυγοκλούρη, Πολίτη, Τριανταφυλλίδη, Παναγοπούλου, Κωστοπούλου, Παπαδέδε, Μπιτσάκου, Μεντζελοπούλου, Μερσιάδου, Στάγια, Νικολάκη, Γρίσπου, Πατραμάνη(λ), Νικολάου(λ).να.