Κυριακή, 06 Οκτώβριος 2013 22:13

Η Καλαμάτα '80 έχασε και στα δύο φιλικά με ΑΟ Ταταύλα

Την ήττα με το ίδιο μάλιστα σκορ 3-1 σετ γνώρισε η Καλαμάτα '80 στα δύο φιλικά που έδωσε χθες και σήμερα στο κλειστό της παραλίας κόντα στον ΑΟ Ταταύλα ο οποίος ανήκει από την περασμένη αγωνιστική περίοδο στην Α2 εθνική κατηγορία.
Παρά τις ήττες η Καλαματιανή ομάδα άφησε πολλές θετικές εντυπώσεις σε όσους βρέθηκαν στις κερκίδες του κλειστού της παραλίας και σίγουρα μπορεί να ανεβάσει ακόμη περισσότερες αγωνιστικές στροφές. Ανεξάρτητα πάντως με την άποψη των θεατών ο Παναγιώτης Ντάκουρης έβγαλε τα δικά του χρήσιμα συμπεράσματα που θα τον βοηθήσουν να παρουσιάσει το καλύτερο δυνατό σύνολο αφού η επίσημη έναρξη του πρωταθλήματος είναι προγραμματισμένη για το Σάββατο 19 Οκτωβρίου.
Από την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι έδειξαν μια απόλυτα ανταγωνιστική ομάδα και επιβεβαίωσαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τη 3η θέση της βαθμολογίας του Α ομίλου της Α2 εθνικής που κατέλαβαν την αγωνιστική περίοδο 2012-2013.