Δευτέρα, 19 Δεκέμβριος 2016 19:04

Με ήττα αποχαιρέτησε το 2016 η Καλαμάτα '80

Αντίθετα με την καλή εκτός έδρας εικόνα της, όπου στα 3 παιχνίδια πρωταθλήματος και 2 κυπέλλου έχει κερδίσει τα 3, η Καλαμάτα '80 ούτε προχθές κατάφερε να φτάσει στην νίκη στο κλειστό της Παραλίας, με αντίπαλο αυτή τη φορά τον εκ των ουραγών - μέχρι πριν το παιχνίδι - της βαθμολογίας του 1ου υποομίλου Μίλωνα.

Στο τελευταίο παιχνίδι του 2016 η Καλαματιανή ομάδα, μακριά από τον καλό εαυτό της γνώρισε την ήττα από τους Νεοσμυρνιώτες με 3-1 σετ αποτέλεσμα που την κρατάει προς το παρών κοντά στις επικίνδυνες βαθμολογικές θέσεις.

Σύμφωνα με την εξέλιξη της αναμέτρησης που σφύριξαν οι Πετούσης, Τσουμελέας, η Καλαμάτα '80 έχασε το πρώτο σετ με 20-25, πήρε άνετα το δεύτερο με 25-18 αλλά έχασε εύκολα το τρίτο με 16-25. Στο τέταρτο στο οποίο ήταν πίσω στο σκορ με 15-20  το μετέτρεψε σε 22-20, ισοφάρισε σε 24-24 αλλά δυστυχώς οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν τελικά και έτσι έφτασαν στην νίκη και σε αυτό με 24-26. Στα αξιοσημείωτα πάντως στοιχεία του αγώνα ήταν η πρώτη παρουσία σε αγώνα της Καλαμάτας '80 ομάδας μαζορετών.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ '80 (Κουλιέρης): Μανιατέας, Κακαλέτρης, Κωτσάκης, Εξαρχέας, Μπουσούνης, Λουκάς, Ντάκουρης(λ), Μάνα, Αποστολόπουλος, Μπεσσής.

ΜΙΛΩΝΑΣ (Ντόζης): Κισκίρας, Ιωάννου, Περγαμαλης, Μουζίκας(λ), Πανούσος, Κεχράς, Παπαδόπουλος, Αναστασόπουλος, Γεωργίου, Ιωάννου, Παπασταματάτος.