Πέμπτη, 02 Μάρτιος 2017 15:23

ΒΟΛΕΪ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Ο Μεσσηνιακός 3-2 σετ το ΝΟΚ

Ενα πραγματικό ντέρμπι με συγκινήσεις και ωραίο θέαμα παρακολούθησαν όσοι βρέθηκαν την Κυριακή στο Κλειστό της Παραλίας, όπου η ομάδα βολεί κορασίδων του Μεσσηνιακού νίκησε με 3-2 σετ την πρώτη ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας.

Τα σετ του αγώνα, όπου ο ΝΟΚ του Γιάννη Σκαρτσίλη ήταν τυπικά γηπεδούχους, ήταν 15-25, 25-12, 18-25, 25-21, 8-15.

Το ματς έγινε στο πλαίσιο του 5ου ομίλου του πρωταθλήματος της ΕΣΠΕΠ.

Ο ΝΟΚ πάντως παρά την ήττα έχει ήδη εξασφαλίσει την πρόκριση για την φάση των "16".

Στο Μεσσηνιακό χρέη προπονητή στο Κυριακάτικο ματς εκτέλεσε η Βιβή Τασιοπούλου, αφού απουσίασε λόγω ασθένειας η Γωγώ Σούρη.

ΝΟΚ: Καράμπελα, Μαργέλη, Τζώρτζη, Νικολιτσέα, Φλαούνα, Μανιάτη, Μυλωνά, Παναγούλια Λ., Ασημάκου.

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ: Μπαξιβανάκη, Καραγιάννη, Παπαδοπούλου, Ρομπάκη, Νικολοπούλου, Μαλαπάνη, Βασιλειάδη, Μιχαλοπούλου, Καραμπάτσου(λ), Κοτταρίδη, Κόκκα.