Δευτέρα, 13 Μάρτιος 2017 17:50

Α2 ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ: Η Καλαμάτα '80 έχασε 3-1 από τον πρωτοπόρο ΟΦΗ

Την ήττα με 3-1 σετ γνώρισε το Σάββατο το μεσημέρι στο Κλειστό της Παραλίας η Καλαμάτα '80, από τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας του 1ου υποομίλου ΟΦΗ.

Παρά την ήττα της, η καλαματιανή ομάδα είχε αρκετά καλά διαστήματα και θα μπορούσε να έχει διαφορετικό αποτέλεσμα κόντρα στους φιλόδοξους Κρητικούς  αν μπορούσε να αγωνιστεί ο Κωτσάκης ο οποίος αντιμετώπισε πρόβλημα υγείας λίγες ώρες πριν την προχθεσινή αναμέτρηση.

Από τα αξιοσημείωτα στοιχεία της συνάντησης οι δύο κόκκινες κάρτες που έδειξε σε Μανιατέα, Αποστολόπουλο στο τέταρτο σετ ο πρώτος ρέφερι της συνάντησης Γεράνιος, για τον οποίο οι γηπεδούχοι εξέφρασαν παράπονα.

Δεύτερος διαιτητής ήταν ο Τσουμελέας. Τα σετ που διαμόρφωσαν το τελικό σκορ της συνάντησης ήταν 20-25 (10-4, 17-14, 20-22), 25-19 (10-7, 18-15, 22-19), 23-25 (11-8, 17-20, 19-22) και 19-25 (4-11, 13-19, 17-22).

ΚΑΛΑΜΑΤΑ '80: Ζαχαρόπουλος, Λουκάς, Μανιατέας, Μάνα, Ντάκουρης, Μπουσούνης, Εξαρχέας(λ), Αποστολόπουλος, Μπεσής.

ΟΦΗ: Κυριακίδης, Τσαγκαρούλης, Δημητρούλης, Ιλιτς, Μπιριπλής, Χατζηηλιάδης, Τεφτσής(λ), Καπίρης, Ατζιόγλου.