Τρίτη, 13 Ιούνιος 2017 11:24

ΒΟΛΕΪ ΠΑΙΔΩΝ: Πρεμιέρα σήμερα με Ολυμπιακό για Καλαμάτα '80

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΒΟΛΕΪ ΠΑΙΔΩΝ: Πρεμιέρα σήμερα με Ολυμπιακό για Καλαμάτα '80

 

Οι προημιτελικοί αγώνες του πανελληνίου πρωταθλήματος βόλεϊ παίδων ξεκινούν σήμερα με την εκπρόσωπο της Μεσσηνίας, την Καλαμάτα '80 να αντιμετωπίζει στο πρώτο της ματς τον Ολυμπιακό Πειραιώς. 

Στο άλλο ματς του ομίλου ο Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσει τον πρωταθλητή της Ζ' περιφέρειας.

Χθες το βράδυ επρόκειτο να γίνει στην Αθήνα ο αγώνες μεταξύ των ομάδων της Ρόδου και της Χίου ώστε να βγει ο πρωταθλητής της Ζ' περιφέρειας που θα συμπληρώσει τον 4ο όμιλο της προημιτελικής φάσης. 

Αύριο η Καλαμάτα '80 θα παίξει με τον Παναθηναϊκό και την Πέμπτη θα παίξει τους αγώνες της με αντίπαλο τον πρωταθλητή της Ζ' περιφέρειας

Στην συνέχεια, την Παρασκευή, οι δύο πρώτες ομάδες του ομίλου θα παίξουν με τις δύο πρώτες ομάδες του γ' ομίλου, ο οποίος απαρτίζεται από Ευρυάλη, ΓΕ Ηρακλείου, Μίλων και Ολυμπιάδα Πατρών.

ΟΙ αγώνες του Α' και Β' ομίλου θα γίνουν στη Θεσσαλονίκη. Ο Α' όμιλος απαρτίζεται από ΠΟ Ν. Μουδανιών, ΑΣ Ελπίς, ΜΓΣ Εθνικός και ΓΣ Αντίκυρας και ο Β' όμιλος από ΑΟ Πρέβεζας, ΠΑΣ Ίκαρος, Ηρακλής Πετ. 2015 και ΑΣΑ Έβρος. 

Οι αγώνες του Δ' ομίλου, στον οποίο ανήκει η Καλαμάτα '80, αλλά και του Γ' ομίλου θα γίνουν στο Κλειστό του Μίλωνα. 

Για την Καλαμάτα '80, όπου προπονήτρια είναι η Βιβή Τασσιοπούλου, στην αποστολή θα βρίσκονται οι  Άρις Χανδρινός, Σπύρος Χανδρινός, Νέστορας Βλάσσης, Παναγιώτης Βλάσσης, Δημήτρης, Βραχάτης, Κώστας Κλημεντίδης, Ανδρέας Κλημεντίδης, Αλέξανδρος Μαργέλης, Νάσος Πλακιάς, Γιάννης Πετρόγιαννης, Ηρακλής Παπούλιας, Νίκος Μπιρμπίλης και Ηλίας Γιαννούλης. 

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα στον Δ' όμιλο έχει ως εξής: 

 

Σήμερα

Παναθηναϊκός - Νικητής Ζ' περιφέρειας, 11.30 π.μ.

(Λιδωρικιώτη, Τσίτσικας)

Καλαμάτα '80 - Ολυμπιακός, 4.30 μ.μ.

(Βελώνης, Παπαστάμος)

 

Τετάρτη

Ολυμπιακός - Νικητής Ζ' περιφέρειας (11.30 π.μ.)

Β. Οικονόμου, Ράντσιου

Καλαμάτα '80 - Παναθηναϊκός (7 μ.μ.)

Τριανταφυλλόπουλος, Παπαστάμος

 

Πέμπτη

Νικητής Ζ' περιφέρειας - Καλαμάτα '80 (11.30 μ.μ.)

Μ. Οικονόμου - Β. Οικονόμου

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός (7 μ.μ.)

Χρηστίδης, Βλάχος

 

Παρασκευή

Γ1 - Δ2 (6 μ.μ. Πρέντζας, Τσιμπίνος)

 

Δ1 - Γ2 (8 μ.μ., Τσιμπίνος, Πρέντζας)

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ