Τετάρτη, 20 Νοέμβριος 2013 21:00

H Kαλαμάτα '80 νίκησε και στη Μαλεσίνα (3-1 σετ) και πλέον περιμένει το Σάββατο την Παλλήνη στο ντέρμπι κορυφής

Σημαντική εκτός έδρας νίκη με 3-1 σετ πέτυχε πριν λίγο  η Καλαμάτα '80 στη Μαλεσίνα επί του τοπικού Αίαντα και πλέον βρίσκεται μόνη πρώτη στην βαθμολογία, έχοντας όμως δώσει περισσότερα παιχνίδια από τους αντιπάλους της.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και πήραν το πρώτο σετ με 25-18, εκμεταλευόμενοι και την μέτρια εικόνα των Μεσσήνιων.
Στην συνέχεια όμως η Καλαμάτα '80 ανέβασε την απόδοση της και πήρε τα τρία επόμενα σετ (25-15, 25-18, 25-17)για να φτάσει τελικά σχετικά εύκολα στην σημαντική νίκη.
Η Καλαμάτα '80 μετρά πλέον 4 νίκες και 1 ήττα στο πρωτάθλημα και ετοιμάζεται πια για το ντέρμπι του Σαββάτου όπου θα υποδεχθεί στις 6 το απόγευμα στο κλειστό της παραλίας την ιδιαίτερα δυνατή Παλλήνη. Πρώτος διαιτητής της συνάντησης θα είναι ο Γκόλφης και δεύτερος ο Σαραβελάκης.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ '80 (Ντάκουρης): Μανιατέας, Μπλάουελ, Δημητρακόπουλος, Εξαρχέας, Περπινάκης, Μπουσούνης, Αποστολόπουλος, Μάνα, Κακαλέτρης, Σπάλας.