Τρίτη, 21 Νοέμβριος 2017 12:19

ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Στην κορυφή ο Απόλλωνας, 3-0 σετ εκτός τον Παμβοχαϊκό

Μετά από εξαιρετική εμφάνιση ο Απόλλων Καλαμάτας κέρδισε χθες εκτός έδρας με 3-0 σετ τον Παμβοχαϊκό σε αγώνα της 3η αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ εθνικής γυναικών.

Μια νίκη που έφερε την ασπρόμαυρη ομάδα στην κορυφή της βαθμολογίας (μαζί με τον Γ.Σ. Αργους) μετά και τα αποτελέσματα στα υπόλοιπα παιχνίδια.

Ο προπονητής Μπάμπης Μυτσκίδης φρόντισε από τον πάγκο να κατευθύνει τις αθλήτριες, που παρουσίασαν ένα αρκετά καλό αγωνιστικό πρόσωπο και δεν επέτρεψαν στη γηπεδούχο ομάδα να ελπίζει ότι μπορεί να διεκδικήσει κάτι θετικό από το παιχνίδι. Ετσι σε διάστημα μίας περίπου ώρας ο Απόλλωνας πέτυχε το στόχο του, πετυχαίνοντας τη 2η σερί νίκη του, την πρώτη εκτός έδρας, μετά την επικράτηση του με το ίδιο σκορ (3-0 σετ) την προηγούμενη αγωνιστική επί της Παναχαϊκής.

Τα σετ: 13-25, 18-25, 12-25

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ (Χαρ. Μυτσκίδης): Ιωσηφίδη, Μπούνα, Δεδούση, Βομβύλα, Αντωνοπούλου, Κοτσώρη, Νιάρχου, Νικολακοπούλου, Κατσαρού, Σαββά, Μπελογιάννη, Σκοπελίτη.