Δευτέρα, 27 Νοέμβριος 2017 12:39

Α2 ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Σούπερ Μεσσηνιακός νίκησε και την Ενωση Βύρωνα

Την τρίτη του συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής βόλεί γυναικών πέτυχε χθες ο Μεσσηνιακός που επικράτησε με 3-1 της Ενωσης Βύρωνα στο Κλειστό.

Ενα αποτέλεσμα που διατηρεί τη μεσσηνιακή ομάδα στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και παράλληλα πιστοποιεί την πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση που βρίσκονται οι πράσινες.

Ο Μεσσηνιακός πήρε άνετα τα δύο πρώτα σετ με 25-19 και 25-16. Στο τρίτο σετ έγινε πραγματική μάχη. Οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν 18-20, ο Μεσσηνιακός πέρασε με 22-20, η Ενωση Βύρωνα προηγήθηκε ξανά με 22-24 για να πάρει τελικά το σετ με 26-28!

Στο τέταρτο σετ ωστόσο ο Μεσσηνιακός πήρε από την αρχή προβάδισμα και κατάφερε να επικρατήσει εύκολα με 25-15 κατακτώντας τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα: 25-19, 25-16, 26-28, 25-15.

Διαιτητές ήταν οι Ηλίας Τσουμελέας, Παναγιώτης Χανδρινός.

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ (Γωγώ Σουρή): Πασσιά, Σουρή, Κωνσταντοπούλου, Σκλήρη, Ραμούνδου, Χάσκου, Καράμπελα, Ζερδεβά (λ), Χειλαδάκη, Φωτεινάκη, Ναλμπάντη, Παυλέα (λ), Κουτσουροπούλου, Ζερίτη.

ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ (Δ. Κυριαζής): Αντουβά, Δελατόλα, Κιόρε, Ζώρζου, Βλασερού, Σκαρπέτη, Πασά, Παπαδοπούλου (λ), Κωστοπούλου, Σταθοπούλου, Κτιστάκη, Νυδριώτη (λ).

9. ΑΟ Κύδων 3-15 3

* Εναν αγώνα λιγότερο έχουν ΑΟΝ Αμαζόνες, ΟΠΕ Ρεθύμνου, ΑΣ Ηλιούπολης, ΑΕ Αγ. Παρασκευής, Ενωση Βύρωνα, ΑΟ Κύδων.