Δευτέρα, 04 Δεκέμβριος 2017 14:08

Α2 ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ: Ηττα ξανά στο τάι μπρέικ για την Καλαμάτα '80

Για τρίτη φορά στα πέντε πρώτα ματς του πρωταθλήματος η Καλαμάτα '80 γνώρισε την ήττα στο τάι μπρέικ.

Αυτή τη φορά έχασε από τον Απόλλωνα μετά από ένα συναρπαστικό ματς όπου οι γηπεδούχοι πήραν το πρώτο σετ, η Καλαμάτα '80 αντέδρασε και προηγήθηκε με 1-2 για να χάσει όμως τελικά στο τάι μπρέικ με 15-13 και να γνωρίσει την ήττα. Ετσι η Μεσσηνιακή ομάδα μετρά πλέον μια νίκη και τέσσερις ήττες μετά τις πέντε πρώτες αγωνιστικές της Α2 εθνικής βόλεϊ των ανδρών.

Τα σετ του αγώνα ήταν 25-16, 22-25, 23-25, 25-14, 15-13 ενώ διαιτητές ήταν οι Μαρκάτης και Οικονόμου.

Στο ματς στην Ριζούπολη για την Καλαμάτα '80 έπαιξαν οι Μανιατέας, Μπεσής, Εξαρχέας, Μπουσούνης, Σπ. Χανδρινός, Αρ. Χανδρινός, Μάνα, Πανατνωνίου, Αγγελής, Μαδούρος, Μητρόπουλος, Ντάκουρης.