Δευτέρα, 18 Δεκέμβριος 2017 13:48

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ - ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ 2-3: Ηττα στις λεπτομέρειες σε ένα καταπληκτικό ματς

Ενα πραγματικό ντέρμπι που πρόσφερε πλούσιο θέαμα και έντονες συγκινήσεις παρακολούθησαν οι φίλοι του βόλεϊ που βρέθηκαν το Σάββατο το απόγευμα στο Κλειστό της Παραλίας.

Ο Μεσσηνιακός τελικά γνώρισε την ήττα στις λεπτομέρειες από τον ΑΓΣ Αρτεμις Κορυδαλού με 3-2 σετ, πραγματοποιώντας όμως πολύ καλή εμφάνιση. Η Γωγώ Σουρή και οι παίκτριες της έπαιξαν με πάθος για τη νίκη, προηγήθηκαν με 2-1 σετ αλλά τελικά λύγισαν από την δυνατή αντίπαλο τους αλλά και τα δικά τους προβλήματα που προέκυψαν μέσα στο ματς. Συγκεκριμένα, η Μαρία Κωνσταντοπούλου αγωνίστηκε έχοντας τραυματισμό από το δεύτερο σετ ενώ στο τέταρτο σετ τραυματίστηκε και η Δήμητρα Παυλέα. Παράλληλα, ο Μεσσηνιακός πλήρωσε τα πολλά χαμένα σερβίς, 16 συνολικά, κάτι που έπαιξε σημαντικό ρόλο στην διαμόρφωση του τελικού αποτελέσματος. Ο Μεσσηνιακός λοιπόν έχασε την ευκαιρία να πιάσει στην δεύτερη θέση τη βαθμολογίας την προχθεσινή πανίσχυρη αντίπαλο της, ωστόσο με την εικόνα του έδειξε ότι βρίσκεται σε σωστό δρόμο, πιστοποίησε ότι διαθέτει μια από τις καλύτερες ομάδες του ομίλου καθώς και ότι βρίσκεται κοντά σε δυναμικότητα απέναντι στις ομάδες της κορυφής του ομίλου. Τα σετ του αγώνα που κράτησε 2,5 ΄ώρες ήταν 21-25, 26-24, 31-29, 23-25, 12-15. Για τον Μεσσηνιακό αγωνίστηκαν οι Σουρή, Ραμούνδου, Κωνσταντοπούλου, Σκλήρη, Πασσιά, Χάσκου Παυλέα, Χειλαδάκη, Καράμπελα, Ζερδεβά, Κουτσουροπούλου, Φωτεινάκη, Ζερίτη, Μπαξιβανάκη.