Τετάρτη, 31 Ιανουάριος 2018 18:56

BΟΛΕΪ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Νίκες για τις ομάδες του Ακρίτα

Με νίκες συνέχισαν οι ομάδες των κορασίδων του Α.Ο. Ακρίτα στο αντίστοιχο πρωτάθλημα της Ε.Σ.ΠΕ.Π.

Συγκεκριμένα για τον Ε' όμιλο ο Α.Ο. Ακρίτας 1 επικράτησε του Γ.Σ. Μεσσήνης με 3-0 σετ σημειώνοντας την δεύτερη νίκη του σε πέντε αγώνες. Τελευταίος αντίπαλος ο Μ.Γ.Σ. Όσον αφορά τον ΣΤ' όμιλο ο Α.Ο. Ακρίτας 2 έκαμψε την αντίσταση του μαχητικού Ν.Ο. Πύλου με 3-1 σετ και χρειάζεται μόνο νίκη στο φινάλε του πρωταθλήματος με τον Ν.Ο.Κ. 2 για να πανηγυρίσει την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού.

Τα σετ: 25-16, 25-21, 25-14

Α' Διαιτητής: Λιακουνάκου Βενετία

Σημειωτής: Βλαχούλη Όλγα.

Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ 1 (Πανταζοπούλου Νάνσυ): Μενούνου Δήμητρα, Θεοδωρακοπούλου Χαρά (c), Καπλάνη Σταυρούλα, Βρυώνη Κατερίνα, Ταφίλη Άρση, Παρασκευοπούλου Ευγενία, Μπάκα Μελίνα (λ), Κακριδώνη Θεοδώρα

Γ.Σ. ΜΕΣΣΗΝΗΣ (Ορφανέα Αφροδίτη): Πλιού Αικ., Τσικρικού Θ., Μπρούμα Ε., Κολαμπά Γ. (c). Τζόκολα Μ., Αλεξοπούλου Ν., Τσοπανάκη Κ., Σκορδάκη Α., Κόρπη Χ., Πούπουζα Χ., Γκότση Α.

Τα σετ: 22-25, 25-19, 25-18, 25-14.

Α' Διαιτητής: Χριστοδουλόπουλος Ανδρέας

Σημειωτής: Μουράτη Κερασία

Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ 2 (Πανταζοπούλου Νάνσυ): Μπουζέα Ιωάννα, Μητροπούλου Λυδία, Βαμβακούση Όλγα (c), Ιωαννίδη Χριστίνα, Σουγλέρη Μυρτώ, Μπότη Θεοδώρα, Καπλάνη Θεοδώρα (λ), Κατσαράκη Μαρία, Κόνιαρη Σταυρούλα, Αδαμοπούλου Κωνσταντίνα

Ν.Ο. ΠΥΛΟΥ (Σαρμάς Κ.): Καλογεροπούλου Σ., Κοντογόνη Ι. (c), Μέμα Ι., Κούτρη Α., Κουφόγιωργα Ε., Κάστορα Ρ., Κουφόγιωργα Μ.