Σάββατο, 17 Μάρτιος 2018 16:42

Σφράγισε την παραμονή η Καλαμάτα '80, 3-1 σετ τον ΑΣ Κέρκης

Στην Α2 εθνική κατηγορία θα αγωνίζεται και τη νέα χρονιά η ανδρική ομάδα βόλει της Καλαμάτας '80.

Στο τελευταίο καθοριστικό ματς του πρωταθλήματος που ολοκληρώθηκε πριν λίγα λεπτά στο Κλειστό της Παραλίας η Μεσσηνιακή ομάδα ήθελε νίκη με 3-0 ή 3-1 απέναντι στον Ασ Κέρκης για να μείνει στην κατηγορία. Κατάφερε να πετύχει το στόχο της επικρατώντας με 3-1 της ομάδας της Σάμου και να πανηγυρίσει την παραμονή μαζί με αρκετούς Μεσσήνιους φιλάθλους που βρέθηκαν στον Κλειστό. Η Καλαμάτα '80 πήρε τα δύο πρώτα σετ με 25-19 και 25-16. Ο ΑΣ Κέρκης έβαλε δύσκολα στην Μεσσηνιακή ομάδα κερδίζοντας το τρίτο σετ με 19-25 όμως στο τέταρτο σετ η Καλαμάτα '80 επικράτησε με 25-18 και σφράγισε τη νίκη - παραμονή. "Τέλος καλό, όλα καλά", δήλωσε στο φινάλε ο προπονητής της Καλαμάτας '80 Χρήστος Δημητρακόπουλος ανακουφισμένος από την έκβαση του κρίσιμου αγώνα και την εξασφάλιση της παραμονής.