Πέμπτη, 05 Απρίλιος 2018 16:09

ΒΟΛΕΪ: Στη 12άδα της Εθνικής Παίδων Σπύρος και Αρις Χανδρινός

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(4 ψήφοι)
ΒΟΛΕΪ: Στη 12άδα της Εθνικής Παίδων Σπύρος και Αρις Χανδρινός

 

Τους 12 αθλητές οι οποίοι σήμερα το πρωί θα μπουν στο αεροπλάνο με τελικό προορισμό την πόλι Ζλιν της Τσεχίας όπου θα φιλοξενηθεί το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ανακοίνωσαν χθες ο Ομοσπονδιακός προπονητής Στέφανος Νανάς και ο βοηθός του Νικόλαος Μούχλιας.

Μεταξύ αυτών και οι νεαροί παίκτες της Καλαμάτας ‘80 Σπύρος και Αρις Χανδρινός.

Αναλυτικά η σύνθεση της εθνικής, που θα συμμετέχει στο πρωτάθλημα που θα φιλοξενηθεί στην Τσεχία και στην Σλοβακία (7-15/4),έχει ως εξής:

Ακραίοι: Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος (Παναθηναϊκός), Σπύρος Χανδρινός (Καλαμάτα 80), Απόστολος Στράτος (Ολυμπιακός)

Πασαδόροι: Παναγιώτης Μποζίδης (ΑΟ Ορεστιάδας), Χρήστος Γιαμακίδης (Ελπίδα Αμπελοκήπων)

Κεντρικοί: Θοδωρής Δορδοκίδης (AE Λάρισας), Αθανάσιος Κεσεσίδης (Εθνικός Αλεξ.), Κωνσταντίνος Κουτσόγιαννος (Πιερικός).

Διαγώνιοι: Δημήτρης Μούχλιας (Έβρος Σουφλίου), Σπύρος Χάκκας (ΑΟΝΣ Μίλων)

Λίμπερο: Αριστείδης Χανδρινός (Καλαμάτα 80), Αναστάσιος Σωνάκης (ΑΕΚ)

Αντίπαλοι της Εθνικής στον Α' όμιλο είναι η Τσεχία, η Λευκορωσία, η Τουρκία, η Βουλγαρία και η Γερμανία. Στον Β' όμιλο που θα διεξαχθεί στη πόλη Kούτσοβ της Σλοβακίας, εκτός από την οικοδέσποινα χώρα, βρίσκονται οι Ρωσία, Ιταλία, Βέλγιο, Γαλλία και Ουκρανία. Οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου θα παίξουν στα ημιτελικά, ενώ ο τρίτος και ο τέταρτος για τις θέσεις 5-8.

Την αποστολή της Εθνικής αποτελούν ο ταμίας της Ομοσπονδίας Τάκης Καβαλιεράκης, ο Ομοσπονδιακός προπονητής Στέφανος Νανάς, οι βοηθοί του Νίκος Μούχλιας, Παναγιώτης Σδραυκάκης, ο στατιστικολόγος Δημοσθένης Τούμπος, ο φυσιοθεραπευτής Γεώργιος Κουφός και ο απεσταλμένος του ΠΣΑΤ Παναγιώτης Χαραλάμπους.

Το πρόγραμμα του ομίλου της Εθνικής

1η αγωνιστική - 7 Απριλίου

16.00: Λευκορωσία - Τουρκία

18.30: Τσεχία - Ελλάδα

21.00: Βουλγαρία - Γερμανία

2η αγωνιστική - 8 Απριλίου

16.00: Ελλάδα - Τουρκία

18.30: Τσεχία - Βουλγαρία

21.00: Γερμανία - Λευκορωσία

3η αγωνιστική - 9 Απριλίου

16.00: Βουλγαρία - Ελλάδα

18.30: Λευκορωσία - Τσεχία

21.00: Τουρκία - Γερμανία

4η αγωνιστική - 11 Απριλίου

16.00: Βουλγαρία - Λευκορωσία

18.30: Τσεχία - Τουρκία

21.00: Ελλάδα - Γερμανία

5η αγωνιστική - 12 Απριλίου

16.00: Τουρκία - Βουλγαρία

18.30: Λευκορωσία - Ελλάδα

21.00: Γερμανία - Τσεχία

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ