Παρασκευή, 18 Μαϊος 2018 12:46

ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Με ήττα ξεκίνησε ο Απόλλωνας στο Ηράκλειο

Αν και πήρε το πρώτο σετ με 25-21, ο Απόλλωνας Καλαμάτας γνώρισε χθες το βράδυ την ήττα με 3-1 από την Αθλεση Ηρακλείου στο Ηράκλειο.

Οι Κρητικές, που ήταν τυπικά φιλοξενούμενες, πήραν το δεύτερο σετ με 19-25 και με ανεβασμένη ψυχολογία επικράτησαν και στο τρίτο με 22-25. Στο τέταρτο σετ έγινε μεγάλη μάχη, με την Αθλεση να χαμογελά στο τέλος, ξανά με το ίδιο σκορ 22-25. Ετσι πήρε την πρώτη της νίκη στα μπαράζ για την άνοδο στην Α2 βόλεϊ γυναικών, καθώς στην 1η αγωνιστική είχε ηττηθεί με 1-3 σετ από τον Απολλώνιο. Η καλαματιανή ομάδα είχε ρεπό στην πρώτη αγωνιστική και πλέον θα ψάξει την παρθενική της νίκη στο σημερινό ματς με τον Αστέρα Αγίου Δημητρίου (4.30 μ.μ.) για την 3η αγωνιστική.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: (Μυτσκίδης) Ιωσηφιδη, Μπούνα, Δεδούση, Καραχάλιου, Κοτσώρη, Αντωνοπουλου, Βομβύλα, Κατσαρού, Γριτζέλα, Μπελογιάννη.