Σάββατο, 19 Μάιος 2018 12:40

ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: “Τελικός” για Απόλλωνα με Νηρέα Χίου

Την ήττα με 3-0 σετ γνώρισε χθες από το δυνατό Αστέρα Αγ. Δημητρίου ο Απόλλωνας Καλαμάτας στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των πλέι -οφ για την άνοδο στην Α2 βόλεϊ γυναικών που φιλοξενούνται στο Ηράκλειο.

Η Μεσσηνιακή ομάδα αντιστάθηκε στα δύο πρώτα σετ (25-21, 25-19), αλλά στο τρίτο ο Αστέρας έχοντας σκορ και ψυχολογία υπέρ του επικράτησε με 25-10. Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα για τον Απόλλωνα. Θυμίζουμε ότι την πρώτη αγωνιστική είχε ρεπό και τη δεύτερη ηττήθηκε από την γηπεδούχο Αθλεση Ηρακλείου με 3-1 σετ.

Ως εκ τούτου παραμένει χωρίς βαθμό και το σημερινό ματς με το Νηρέα Καρδαμύλων Χίου είναι “τελικός:”.

Ο Απόλλωνας θέλει μόνο νίκη για να ελπίζει ότι θα πάρει το ένα από τα τέσσερα εισιτήρια που οδηγούν στην άνοδο.

Σε αυτό το μίνι πρωτάθλημα στην Κρήτη, δεν θα προβιβαστεί μόνο η τελευταία ομάδα του βαθμολογικού πίνακα. Η σύνθεση του Απόλλωνα στο χθεσινό ματς ήταν: (Μυτσκίδης) Ιωσηφιδη, Μπούνα, Δεδούση, Καραχάλιου, Κοτσώρη, Αντωνοπουλου, Βομβύλα, Κατσαρού, Γριτζέλα, Μπελογιάννη.