Κυριακή, 22 Δεκέμβριος 2013 20:58

Σταθεροποιήθηκε στην 5η θέση ο Ακρίτας, αποτελέσματα - βαθμολογία

Στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας του 2ου ομίλου της Α2 εθνικής κατηγορίας μακριά δηλαδή από τον οποιοδήποτε κίνδυνο δείχνει να σταθεροποιείται ο Ακρίτας Καλαμάτας μετά την προχθεσινή εντός έδρας νίκη του επί του Απόλλωνα Πάτρας με 3-2 σετ.
Η Μεσσηνιακή ομάδα που σύμφωνα με την εικόνα των τελευταίων αναμετρήσεων της δείχνει ότι “έμαθε να κερδίζει” γεγονός απόλυτα θετικό για να μπορέσει να κάνει κάτι παραπάνω από αισθητή την παρουσία της στην Α2 εθνική κατηγορία. Ετσι και στον αγώνα του Σαββάτου τον τελευταίο επίσημο της χρονιάς που φεύγει κόντρα σε μία αξιόλογη σύμφωνα με τα αποτελέσματα ομάδα όπως ο Απόλλωνας ο Ακρίτας πήρε τα δύο πρώτα σετ με το ίδιο μάλιστα σκορ 25-21 για να χάσει από τις φιλοξενούμενες το τρίτο με 23-25 και το τέταρτο με 20-25 με συνέπεια να χρειαστεί το τάι μπρέικ για να αναδειχθεί ο νικητής. Στο πέμπτο λοιπόν σετ οι αθλήτριες της καλαματιανής ομάδας βρήκαν την δύναμη να ξεπεράσουν το καλό ξεκίνημα σε αυτό των Πατρινών και να πάρουν τελικά μετά από μεγάλη μάχη το σετ με 17-15 και την νίκη βέβαια με 3-2 αποτέλεσμα που όπως ήταν λογικό πανηγυρίστηκε έντονα από όλους όσοι έδωσαν το "παρών" στο Κλειστό της Παραλίας.
ΑΚΡΙΤΑΣ (Κουτράκης, Τσιριμπή): Ραμούνδου, Πανταζοπούλου, Χάσκου, Βυθούλκα, Κωνσταντοπούλου, Σκλήρη, Αρτεμίου (λ), Σαμπάτη (λ), Αθανασοπούλου, Καρακύκλα
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΑΤΡΑΣ (Λεγάτου): Μιχοπούλου, Μποτσάκη, Φαλτσέτα, Σούλη, Σπηλιωτοπούλου, Νικολακοπούλου, Κουμανίδου (λ), Θεοδωροπούλου (λ), Γκουβίτσου