Τρίτη, 30 Οκτώβριος 2018 17:13

ΒΟΛΕΪ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: Ο Α.Ο. Ακρίτας 3-0 τον ΓΣ Μεσσήνης

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε η ομάδα νεανίδων του ΑΟ Ακρίτας, κερδίζοντας το Σάββατο στο Κλειστό της Μεσσήνης, τον τοπικό Γυμναστικό Σύλλογο με 3-0 σετ.

Η Καλαματιανή ομάδα παίζοντας κατά διαστήματα όμορφο βόλεϊ κατάφερε να φτάσει σε μια σχετικά εύκολη νίκη, σε παιχνίδι που διήρκεσε μια ώρα και 10 λεπτά.

Τώρα όλοι στην ομάδα έχουν στρέψει την προσοχή τους στον επόμενο αγώνα, όπου ο Ακρίτας θα αντιμετωπίσει τον Ν.Ο.Κ. στην πρεμιέρα του δεύτερου γύρου. Το αποτέλεσμα του συγκεκριμένου παιχνιδιού θα κρίνει σε μεγάλο βαθμό και την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού. Να σημειωθεί ότι προκρίνονται οι δύο πρώτες από τις τέσσερις ομάδες του Β' ομίλου.

Τα σετ: 8-25, 19-25, 13-25

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Ηλίας Τσουμελέας.

Γ.Σ. ΜΕΣΣΗΝΗΣ (A. Μαυρέα): M. Τζιόκολα, Κότση, Κολαμπά, Τσικρικού, Σκορδάκη, Αλεξοπούλου, N. Τζιόκολα, Κοτσιλιέρη, Τσοπανάκη, Πλιού, Στυλιανοπούλου.

Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ (B. Τασιοπούλου): Μπουζέα, Μενούνου, Ιωαννίδη, Βρυώνη, Γεωργιοπούλου, Ταφίλη, Κατσαράκη (λ), Θεοδωρακοπούλου, Κακριδώνη, Καπλάνη, Μπάκα.