Δευτέρα, 19 Νοέμβριος 2018 14:49

Α2 ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Νέα νίκη για τον Απόλλωνα Καλαμάτας, 3-0 σετ τον Αστέρα Αγιου Δημητρίου

Σε εύκολη υπόθεση μετέτρεψε ο Απόλλων Καλαμάτας τον Σαββατιάτικο αγώνα του με τον Αστέρα Αγίου Δημητρίου, κερδίζοντας τον στο Κλειστό Γυμναστήριο του δημοτικού σταδίου της πόλης μας με 3-0 σετ.

Η ασπρόμαυρη ομάδα, παρουσιάστηκε στον αγώνα όπως έπρεπε, ήταν σοβαρή καθ' όλη τη διάρκεια του και δεν επέτρεψε στον αντίπαλο της να ελπίζει ότι μπορεί να φύγει από την Καλαμάτα με θετικό αποτέλεσμα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στην ομάδα της Καλαμάτας επέστρεψε η Ελένη Εξηνταβελώνη.

Οι Καλαματιανές έτσι παραμένουν στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας καθώς μετρούν 13 βαθμούς με 4 νίκες και μια ήττα σε 5 ματς.

Διαιτητές ήταν οι Χανδρινός και Χριστοδουλόπουλος.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Αποστολοπούλου, Δεδούση, Ιωσηφίδη, Καραμούντζου, Κοντέα, Μικελη, Μπούνα, Γκόγκου, Εξηνταβελώνη, Καραγιάννη, Κόλλια, Μασουρείδη, Μπελογιάννη, Οικονομοπούλου.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ: Νιάρχου, Γιουκάκη, Ράπτη, Παπαγεωργίου, Ραπακούσιου, Παναγιωτοπούλου, Παπαδημητρίου, Παναγιώτου, Μαριάτου, Βλαχοπούλου, Στεβάνοβιτς, Σαλαμούρα.