Δευτέρα, 26 Νοέμβριος 2018 16:43

Α2 ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ: Ηττα της Καλαμάτας ‘80 στη Ρόδο

Η καλή εμφάνιση δεν ήταν αρκετή για την Καλαμάτα ‘80 ώστε να πάρει τη νίκη στη Σαββατιάτικη εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Ροδίων Αθλησις, από την οποία έχασε με 3-1 σετ.

Το έργο της Καλαματιανής ομάδας δεν ήταν εύκολο απέναντι σε μια ομάδα που έχει πρωταγωνιστικούς στόχους και είναι από αυτές που θα διεκδικήσουν την άνοδο. Ομως οι “Λύκοι” παρουσιάστηκαν ανταγωνιστικοί και θα μπορούσαν να έχουν καλύτερη τύχη στην προχθεσινή αναμέτρηση.

Εγινε ένα συναρπαστικό παιχνίδι διάρκειας περίπου 2,5 ωρών, όπου η Καλαμάτα ‘80 βρέθηκε στο πρώτο σετ πίσω στο σκορ με 21-16, όμως κατόρθωσε να κάνει τη μεγάλη ανατροπή και να το κερδίσει με 27-25. Κάτι ανάλογο έγινε και στο δεύτερο σετ, όπου έχασε σημαντικό προβάδισμα στη μέση του σετ και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να το χάσει με 25-21. Στο τρίτο σετ η Καλαματιανή ομάδα βρέθηκε πίσω στο σκορ από την αρχή όμως με υπομονή κατάφερε να μειώσει τη διαφορά και αν απέφευγε κάποια σημαντικά λάθη στο τελείωμα του σετ θα το κέρδισε, αλλά τελικά το έχασε με 25-22. Αρκετός ανταγωνισμός υπήρξε στο 4ο σετ, το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες με τη γηπεδούχο ομάδα να επικρατεί με 25-23 και να φτάνει στη νίκη.

Το ματς διαιτήτευσαν ο Σπύρος Πρέντζας και η Νικολέττα Κρίτσα.

ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ (Σπ. Γκολίτσης): Μακρής, Ηλίας, Μαυροβουνιης, Προδρομίδης, Κολοκάκης (λ), Μοσχούς, Σάκογλου, Οικονόμου, Αρβανίτης (λ), Παππάς, Καφαντάρης, Σαρικείσογλου, Πουολίδης.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ ‘80 (Γ. Κουλιέρης): Μανιατέας, Αλεξάκης, Μπεσής, Μπουσούνης, Σαμουήλ, Σιδηρόπουλος, Καπίρης, Μαδούρας, Αρ. Χανδρινός (λ), Κατσιαφλάκας.