Κυριακή, 26 Ιανουάριος 2014 19:11

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΒΟΛΕΪ: Η καθαρή νίκη στην Ηγουμενίτσα έφερε στην 3η θέση την Καλαμάτα '80

Μετά από ουσιαστική εμφάνιση σε πολλά κομμάτια του παιχνιδιού η Καλαμάτα '80 κέρδισε απόλυτα δίκαια στο κλειστό της Ηγουμενίτσας τον εκεί γηπεδούχο Ερμή με 3-1 σετ αποτέλεσμα που σε συνδυασμό με την ήττα της Παλλήνης της έδωσε το δικαίωμα να ανέβει και πάλι μόνη της στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα του 2ου ομίλου της Α2 εθνικής κατηγορίας.

Η Καλαματιανή ομάδα πήρε το πρώτο σετ με 25-22, το δεύτερο με 25-21, έχασε στις λεπτομέρειες το τρίτο με 26-24 και πήρε με το ίδιο σκορ το τέταρτο που τις έδινε το δικαίωμα να προσθέσει άλλους 3 βαθμούς στο φετινό εξαιρετικά θετικό ενεργητικό της.
Ερμής Ηγουμενίτσας (Λάμπρου): Μπέλλος, Ντελής, Ογκουνλέγε, Χρηστάρας, Μπούτρης, Βαμβέσος, Σαντζαρίδης (λ), Ντάκουρης, Ζώης.
Καλαμάτα '80 (Ντάκουρης): Μπλάουελ, Βραχνάς, Κακαλέτρης, Αποστολόπουλος, Μανιατέας, Μάνα, Δημητρακόπουλος (λ), Εξαρχέας.