Τετάρτη, 13 Φεβρουάριος 2019 15:25

Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Ηττα του Α.Ο. Ακρίτα από δυνατό αντίπαλο

Μετά από ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι που διήρκεσε 2 ώρες και 20 λεπτά, ο Α.Ο. Ακρίτας, γνώρισε την ήττα με 3-1 σετ από τον Ερυθρό Αστέρα (ομάδα της Αχαΐας), το απόγευμα της Κυριακής, στο Κλειστό του δημοτικού σταδίου Καλαμάτας σε αναμέτρηση της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΣΠΕΠ.

Ο Ακρίτας αν και είχε δύσκολο έργο απέναντι στο δεύτερο της βαθμολογίας του Η’ ομίλου, Ερυθρό Αστέρα, ο οποίος διεκδικεί την άνοδο, πραγματοποίησε αξιοπρεπή και θα μπορούσε να έχει καλύτερη τύχη στο ματς. Χαρακτηριστικό της εικόνας του ήταν ότι τα δύο τελευταία σετ, τα έχασε στις λεπτομέρειες.

Στην κορυφή της βαθμολογίας παραμένει η Ε.Α. Πατρών, που κέρδισε εντός έδρας του Γ.Σ. Αργους ενώ ο Ακρίτας βρίσκεται στην 5η θέση.

Τα σετ: 19-25, 25-19, 24-26, 27-29.

Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ (Π. Ντάκουρης): Γεωργιοπούλου, Μπουζέα, Βρυώνη, Κ. Μπότη, Ιωαννίδη, Θ. Μπότη, Βαμβακούση, Καπλάνη (λ), Πανταζοπούλου, Λϊκα (λ), Μπεσή, Χειλαδάκη, Ορφανέα, Μαθιουδάκη.

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Ε. Λεγάτου): Μποτσάκη, Τσιόδουλου, Γκοτζιά, Κοντραφούρη, Ραζακλή, Στυλιανοπούλου (λ), Τσούση, Στούκη, Σπυροπούλου, Κατσιμήγα, Κάτση (λ).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 10ης αγωνιστικής, καθώς και το πρόγραμμα της επόμενης έχουν ως εξής: