Δευτέρα, 15 Απρίλιος 2019 17:02

ΒΟΛΕΪ: Πρόκριση για τους παίδες της Καλαμάτας ‘80

Την πρόκριση της στους 16 του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος βόλεϊ παίδων πήρε η Καλαμάτα ‘80, που ολοκλήρωσε με ήττα 3-1 από τον Παμβοχαϊκό, τους αγώνες της στην τελική φάση του Final-4 της ΕΣΠΕΠ.

Η Καλαματιανή ομάδα μπορούσε να φτάσει στη νίκη και να ολοκληρώσει τους αγώνες της με 3 νίκες (είχε κερδίσει τα δύο πρώτα ματς με 3-0), όμως οι νεαροί αθλητές δεν διαχειρίστηκαν σωστά το ματς, ειδικά στο 3ο σετ, στο οποίο είχαν το προβάδισμα, αλλά έχασαν με 27-25 και δεν μπόρεσαν να πετύχουν το 3 στα 3, παρόλα αυτά, μετά τις νίκες στα δύο προηγούμενα παιχνίδια πήραν το εισιτήριο για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Τα σετ 25-21, 23-25, 27-25, 18-25.

Ο προπονητής Χρήστος Δημητρακόπουλος χρησιμοποίησε τους Μπιρμπίλη, Μασούρα, Παπούλια, Βλάσση, Αρ. Χανδρινό, Κων. Κλημεντίδη, Ανδρ. Κλημεντίδη, Στάμο, Μαργέλη, Ξεροβάσιλα, Κονίδη.

Το 2ο παιχνίδι

Την Παρασκευή στο γήπεδο της Αρχαίας Ολυμπίας, η Καλαμάτα ‘80 επικράτησε 3-0 σετ (25-18, 25-12, 25-20) της ΑΕΠ Ολυμπίας και εξασφάλισε το ένα από τα δύο εισιτήρια για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Ο προπονητής Χρήστος Δημητρακόπουλος σε αυτό το παιχνίδι χρησιμοποίησε τους Αρ. Χανδρινό, Μπιρμπίλη, Στάμο, Ν. Βλάσση, Κων. Κλημεντίδη, Μαργέλη, Μασούρα, Ανδρ. Κλημεντίδη (λ), Κονίδη, Ξεροβάσιλα, Αντ. Τζούμα-Αγγελή, Περ. Τζούμα-Αγγελή.