Τετάρτη, 31 Ιούλιος 2019 13:32

Α2 ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Κλήρωσε για Απόλλωνα και Μεσσηνιακό - Το πρόγραμμα του Α' ομίλου

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(1 Ψήφος)

 

Τη σειρά με την οποία θα αντιμετωπίσουν τους αντιπάλους τους στο νέο πρωτάθλημα της Α2 βόλεϊ γυναικών έμαθαν χθες Μεσσηνιακός και Απόλλωνας Καλαμάτας, καθώς διεξήχθη η κλήρωση.

Ο Μεσσηνιακός θα υποδεχτεί στην πρεμιέρα τον ΑΟΝ Αργυρούπολης, ενώ ο Απόλλωνας θα παίξει εκτός με την ΑΕ Αγ. Παρασκευής.

Η πρώτη αγωνιστική θα γίνει στις 19 και 20 Οκτωβρίου και η 22η και τελευταία στις 4 και 5 Απριλίου. Το μεσσηνιακό ντέρμπι Απόλλωνας – Μεσσηνιακός θα διεξαχθεί λίγο πριν από τα Χριστούγεννα και συγκεκριμένα στις 14 ή 15 Δεκεμβρίου στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής και στις 21 ή 22 Μαρτίου το ντέρμπι του δεύτερου γύρου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων στον α’ όμιλο της Α2 γυναικών έχει ως εξής:

1η αγωνιστική (19/20-10) – 2η αγωνιστική (25/26-1)

Μεσσηνιακός-ΑΟΝ Αργυρούπολης

ΓΑΣ Μεσσαράς-ΟΦΑ Απολλώνιος

Ένωση Βύρωνα-ΓΣ Πετρούπολης

ΑΕ Αγ. Παρασκευής-Απόλλων Καλαμάτας

ΓΣΚ Ηρακλής-ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου

ΓΕ Ηρακλείου-ΑΕ Αμπελοκήπων

2η αγωνιστική (26/27-10) – 13η αγωνιστική (1/2-2)

ΓΕ Ηρακλείου- Μεσσηνιακός

ΑΟΝ Αργυρούπολης-ΓΑΣ Μεσσαράς

ΟΦΑ Απολλώνιος-Ένωση Βύρωνα

ΓΣ Πετρούπολης-ΑΕ Αγ. Παρασκευής

Απόλλων Καλαμάτας-ΓΣΚ Ηρακλής

ΑΕ Αμπελοκήπων-ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου

3η αγωνιστική (2/3-11) – 14η αγωνιστική (8/9-2)

ΓΑΣ Μεσσαράς-ΓΕ Ηρακλείου

Ένωση Βύρωνα-ΑΟΝ Αργυρούπολης

ΑΕ Αγ. Παρασκευής-ΟΦΑ Απολλώνιος

ΓΣΚ Ηρακλής-ΓΣ Πετρούπολης

ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου-Απόλλων Καλαμάτας

Μεσσηνιακός-ΑΕ Αμπελοκήπων

 4η αγωνιστική (9/10-11) – 15η αγωνιστική (15/16-2)

ΓΕ Ηρακλείου-Ένωση Βύρωνα

Μεσσηνιακός-ΓΑΣ Μεσσαράς

ΑΟΝ Αργυρούπολης-ΑΕ Αγ. Παρασκευής

ΟΦΑ Απολλώνιος-ΓΣΚ Ηρακλής

ΓΣ Πετρούπολης-ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου

ΑΕ Αμπελοκήπων-Απόλλων Καλαμάτας

5η αγωνιστική (16/17-11) – 16η αγωνιστική (22/23-2)

ΑΕ Αγ. Παρασκευής-ΓΕ Ηρακλείου

Ένωση Βύρωνα- Μεσσηνιακός

ΓΣΚ Ηρακλής-ΑΟΝ Αργυρούπολης

ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου-ΟΦΑ Απολλώνιος

Απόλλων Καλαμάτας-ΓΣ Πετρούπολης

ΓΑΣ Μεσσαράς-ΑΕ Αμπελοκήπων

6η αγωνιστική (23/24-11) – 17η αγωνιστική (29/2-1/3)

ΓΕ Ηρακλείου-ΓΣΚ Ηρακλής

Μεσσηνιακός-ΑΕ Αγ. Παρασκευής

ΓΑΣ Μεσσαράς-Ένωση Βύρωνα

ΑΟΝ Αργυρούπολης-ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου

ΟΦΑ Απολλώνιος-Απόλλων Καλαμάτας

ΑΕ Αμπελοκήπων-ΓΣ Πετρούπολης

 7η αγωνιστική (30/11-1/12) – 18η αγωνιστική (7/8-3)

ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου-ΓΕ Ηρακλείου

ΓΣΚ Ηρακλής- Μεσσηνιακός

ΑΕ Αγ. Παρασκευής-ΓΑΣ Μεσσαράς

Απόλλων Καλαμάτας-ΑΟΝ Αργυρούπολης

ΓΣ Πετρούπολης-ΟΦΑ Απολλώνιος

Ένωση Βύρωνα-ΑΕ Αμπελοκήπων

8η αγωνιστική (7/8-12) – 19η αγωνιστική (14/15-3)

ΓΕ Ηρακλείου-Απόλλων Καλαμάτας

Μεσσηνιακός- ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου

ΓΑΣ Μεσσαράς-ΓΣΚ Ηρακλής

Ένωση Βύρωνα-ΑΕ Αγ. Παρασκευής

ΑΟΝ Αργυρούπολης-ΓΣ Πετρούπολης

ΑΕ Αμπελοκήπων-ΟΦΑ Απολλώνιος

 9η αγωνιστική (14/15-12) – 20η αγωνιστική (21/22-3)

ΓΣ Πετρούπολης-ΓΕ Ηρακλείου

Απόλλων Καλαμάτας- Μεσσηνιακός

ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου-ΓΑΣ Μεσσαράς

ΓΣΚ Ηρακλής-Ένωση Βύρωνα

ΟΦΑ Απολλώνιος-ΑΟΝ Αργυρούπολης

ΑΕ Αγ. Παρασκευής-ΑΕ Αμπελοκήπων

 10η αγωνιστική (21/22-12) – 21η αγωνιστική (28/29-3)

ΓΕ Ηρακλείου-ΟΦΑ Απολλώνιος

Μεσσηνιακός-ΓΣ Πετρούπολης

ΓΑΣ Μεσσαράς- Απόλλων Καλαμάτας

Ένωση Βύρωνα-ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου

ΑΕ Αγ. Παρασκευής-ΓΣΚ Ηρακλής

ΑΕ Αμπελοκήπων-ΑΟΝ Αργυρούπολης

11η αγωνιστική (18/19-1) – 22η αγωνιστική (4/5-4)

ΑΟΝ Αργυρούπολης-ΓΕ Ηρακλείου

ΟΦΑ Απολλώνιος- Μεσσηνιακός

ΓΣ Πετρούπολης-ΓΑΣ Μεσσαράς

Απόλλων Καλαμάτας-Ένωση Βύρωνα

ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου-ΑΕ Αγ. Παρασκευής

ΓΣΚ Ηρακλής-ΑΕ Αμπελοκήπων

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ