Τρίτη, 29 Οκτώβριος 2019 17:13

A2 ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Εχασε στο Ηράκλειο ο Μεσσηνιακός

Την ήττα γνώρισε ο Μεσσηνιακός την Κυριακή στην Κρήτη, χάνοντας από την ΓΕ Ηρακλείου με 3-0 σετ.

Οι αθλήτριες της Καλαματιανή ομάδας δεν βρέθηκαν σε καλή ημέρα, δεν ήταν ανταγωνιστικές και σε συνδυασμό με τον ενθουσιασμό των γηπεδούχων, που έδιναν το πρώτο παιχνίδι στην έδρα τους, ήρθε το άτυχο αποτέλεσμα. Στο δεύτερο σετ, ο Μεσσηνιακός είχε πάρει προβάδισμα στο σκορ με 19-12, όμως δεν μπόρεσε να το διατηρήσει μέχρι το τέλος και έχασε. Αν είχε κερδίσει αυτό το σετ, θα ήταν ένα διαφορετικό ματς στη συνέχεια.

Τα σετ: 25-12, 25-23, 25-14.

ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Γ. Μενδρινός): Περδικάκη, Γεωργοπούλου, Κανδυλάκη, Δασκαλάκη, Καρουζάκη, Γιαγκιόζη, Αντωνακάκη, Χρηστάκη, Τρουλινάκη, Σεγρεδάκη, Μαυράκη, Χρυσήλιου (1), Πολυμίλη (λ), Ζαχαριουδάκη.

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ (Γ. Σουρή): Βακάλογλου, Αναγνώστου, Γκατέλι, Κωνσταντοπούλου, Γρίβα, Ραμούνδου, Μπούκουρα (λ), Κουτσουροπούλου, Μαθιουδάκη, Μπεσή, Σωτηρίου, Ζερδεβά (λ).