Σάββατο, 15 Μάρτιος 2014 19:08

Η Κηφισιά 3-0 σετ την ΑΕΚ, στον τελικό με Ολυμπιακό αύριο στις 7.30 μ.μ.

Η Κηφισιά πήρε και το τρίτο σερ με 25- 18 και εξασφάλισε πανηγυρικά την πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου όπου αύριο στις 7.30 μ.μ. θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό.

Η Κηφισιά προηγείται τώρα 13-12

Η ΑΕΚ παίρνει προβάδισμα 9-6 στο τρίτο σετ

Η ομάδα της Κηφισιάς κατέκτησε και το δεύτερο σετ με 25-18 και πλέον είναι κοντά στην νίκη. Η ΑΕΚ θα προσπαθήσει να αντιδράσει στο τρίτο σετ για να ξαναμπεί στο παιχνίδι...

Κοντά στην κατάκτηση και του δεύτερου σετ η Κηφισιά αφού προηγείται 20-14

Η Κηφισιά προηγείται 16-10 στο δεύτερο σετ

Η Κηφισιά προηγείται 7-5 στο δεύτερο σετ

Η Κηφισιά πήρε από την αρχή του σετ προβάδισμα στο σκορ και κατέκτησε το πρώτο σετ με 25-18.

17-13 προηγείται τώρα η Κηφισιά στο πρώτο σετ. Κατάμεστο το Κλειστό της Καλαμάτας και στο δεύτερο ημιτελικό. Να θυμίσουμε ότι ο νικητής του αγώνα που γίνεται τώρα θα αντιμετωπίσει στον αυριανό τελικό (7.30 μ.μ.) τον Ολυμπιακό, ο οποίος νωρίτερα νωρίτερα νίκησε 3-0 σετ τον ΠΑΟΚ,

15-11 η Κηφισιά στο πρώτο σετ

10-9 η Κηφισιά

6-4 η Κηφισιά

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Κηφισιά (Κώστας Αρσενιάδης): Νικολάκης, Σουλτανόπουλος, Ντε Σόουζα, Πρωτοψάλτης, Παπαγγελόπουλος, Γιοβάνοβιτς / Ταμπουρατζής (λ)
ΑΕΚ (Άκης Φλαούνας): Μαντέκας, Τόρρες, Παγιάν, Κατσανεβάκης, Νοβοσέλατς, Ρουμελιωτάκης / Γκούζντα (λ)

Στις 7.15 θα ξεκινήσει στο Κλειστό της Καλαμάτας ο δεύτερος ημιτελικός του κυπέλλου βόλει των ανδρών. Την πρόκριση στον τελικό της Κυριακής θα διεκδικήσουν η ΑΕΚ κα η Κηφισιά.