Δευτέρα, 25 Νοέμβριος 2019 18:18

Α2 ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Καλή εμφάνιση και νίκη για Μεσσηνιακό (φωτό)

Συνέχισε τις καλές εμφανίσεις ο Μεσσηνιακός, ο οποίος το Σάββατο στο Κλειστό του δημοτικού σταδίου Καλαμάτας κέρδισε με 3-1 σετ την Αγία Παρασκευή.

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τις “πράσινες”, μετά την εκτός έδρας επικράτηση τους, την προηγούμενη αγωνιστική επί της Ενωσης Βύρωνα με το ίδιο σκορ.

Η Καλαματιανή ομάδα δεν μπήκε όπως έπρεπε στο πρώτο σετ και αυτό το εκμεταλλεύτηκε η αντίπαλος της και πήρε προβάδισμα στο σκορ.

Ομως η συνέχεια ήταν διαφορετική, καθώς οι αθλήτριες ακολουθώντας το πλάνο της προπονήτριας τους Γωγώς Σουρή, ανέβασαν την απόδοση τους, κυριάρχησαν και έφτασαν στην κατάκτηση των τριών πόντων.

Τα σετ: 22-25, 25-22, 25-8, 25-21.

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ (Γ. Σουρή): Βακάλογλου, Γκατέλι, Αναγνώστου, Ραμούνδου, Γρίβα, Χειλαδάκη, Μπούκουρα (λ), Κουτσουροπούλου, Μπεσή, Μπένου, Αραπάκη.

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Κ. Γρηγορακάκης): Γκιζιώτη, Καρακώστα, Κονοπάτσκα, Λογαρά, Μιχαλάκη, Μπλέκα, Καραβοκύρη (λ), Παναγιώτου, Σουβαλιώτη, Στυλιανού, Τριανταφυλλίδη, Μεγαγιάννη (λ).