Τετάρτη, 04 Δεκέμβριος 2019 13:23

Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Ηττα για τον Α.Ο. Ακρίτα στη Ναύπακτο

Την ήττα στη Ναύπακτο με 3-0 σετ από την τοπική Ομόνοια γνώρισε ο Α.Ο. Ακρίτας για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος βόλεϊ της Β’ εθνικής γυναικών.

Καθοριστικό σημείο στην εξέλιξη του αγώνα ήταν το δεύτερο σετ, όπου ο Α.Ο. Ακρίτας προηγήθηκε με 13-20 και ήταν κοντά στο 1-1, αλλά η γηπεδούχος κατάφερε να κερδίσει το σετ με 26-24 μετά από μια μεγάλη ανατροπή κατακτώντας στη συνέχεια και του τρεις βαθμούς.

Επόμενος αντίπαλος για την καλαματιανή ομάδα η η Α.Ε.Π. Ολυμπιάς αυτή τη φορά εντός έδρας την προσεχή Κυριακή.

Τα σετ 25 -19 (22’), 26-24 (30’), 25-23 (32’).

Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ (Δημητρακόπουλος Χρήστος ): Φωτεινάκη Κατερίνα (c), Μπουζέα Ιωάννα, Ιωαννίδη Χριστίνα, Μπότη Καλλιρόη, Σάββα Έφη, Τσάτουμα Ασημίνα, Μπούνα Θεώνη (λ), Μπότη Θεοδώρα, Μπίτσικα Χριστιάννα, Γεωργιοπούλου Τίνα, Αναστασίου Γεωργία, Μπαστακού Σταυρούλα