Δευτέρα, 09 Δεκέμβριος 2019 14:44

Α2 ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Τέταρτη σερί νίκη για τον Μεσσηνιακό, 3-0 σετ την ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου (φωτό)

Δείχνοντας για ένα ακόμη παιχνίδι το καλό αγωνιστικό του πρόσωπο ο Μεσσηνιακός κέρδισε χθες το απόγευμα στο Κλειστό του δημοτικού σταδίου Καλαμάτας την ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου με 3-0 σετ.

Η Καλαματιανή ομάδα σημείωσε την 4η σερί νίκη της και 6η συνολικά στο πρωτάθλημα, συνδυάζοντας την με αρκετά καλή εμφάνιση. Ο Μεσσηνιακός μετά την 4η αγωνιστική και την εντός έδρας ήττα από τον Μεσσαρά, τη δεύτερη του στο πρωτάθλημα, έχει βελτιώσει το αγωνιστικό του πρόσωπο, κάτι που φαίνεται και από τα αποτελέσματα στα επόμενα 4 ματς και πέρασε στην 3η θέση της βαθμολογίας (μαζί με την ΑΕ Αμπελοκήπων).

Σε ότι αφορά το χθεσινό ματς, η Καλαματιανή ομάδα από την αρχή έδειξε τις προθέσεις της. Διεκδίκησε τη νίκη και δεν άφησε περιθώρια στην αντίπαλη ομάδα να ελπίζει σε κάτι θετικό.

Τα σετ: 25-21, 25-17, 25-21.

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ (Γ. Σουρή): Βακάλογλου, Αναγνώστου, Γκατέλι, Γρίβα, Ραμούνδου, Χειλαδάκη, Μπούκουρα (λ). Επαιξαν και οι Κουτσουροπούλου, Αραπάκη, Μπένου.