Δευτέρα, 09 Δεκέμβριος 2019 15:13

Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΒΟΛΕΪ: Ρεπό είχε η Καλαμάτα ‘80

Ο Μίλων εξακολουθεί να βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας στον Α’ όμιλο της Α2 ανδρών βόλεϊ, μετά την ολοκλήρωση των αναμετρήσεων της 8ης αγωνιστικής.

Στο σαββατιάτικο εκτός έδρας αγώνα, επικράτησε με 3-1 σετ της Α.Ε. Αρμενίων και διατηρήθηκε στη πρώτη θέση με 4 πόντους διαφορά από τον δεύτερο Πανερυθραϊκό, που επίσης κέρδισε εκτός έδρας με το ίδιο σκορ τον Α.Ο. Αιγιαλέων.

Η Καλαμάτα ‘80 που είχε ρεπό σύμφωνα με το πρόγραμμα της 8η αγωνιστικής βρίσκεται πλέον στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 17 βαθμούς. Τις προσεχείς δύο εβδομάδες θα αντιμετωπίσει εντός έδρας τις δύο παραπάνω ομάδες που βρίσκονται στις δύο πρώτες θέσεις. Συγκεκριμένα το ερχόμενο Σάββατο 14 Δεκεμβρίου, θα αγωνιστεί στη Νέα Ερυθραία με τον δεύτερο Πανερυθραϊκό και στις 21 του μήνα θα υποδεχτεί τον πρωτοπόρο Μίλωνα.

Στα αξιοσημείωτα της 8ης αγωνιστικής ήταν η πρώτη νίκη που σημείωσε η ουραγός Γ.Ε. Ηρακλείου επί του Πανιωνίου με 3-0 σετ.

* Εναν αγώνα λιγότερο έχουν Πανιώνιος, ΑΕΠ Ολυμπιάς, Νέοι Βύρωνος, ΑΣ Κέρκης, ΓΕ Ηρακλείου, Α.Ε. Αρμενίων, Α.Ο. Αιγιαλέων, Καλαμάτα ‘80

*Η Ροδίων Άθλησις αποχώρησε από το πρωτάθλημα και δεν υπολογίζεται στην βαθμολογία.

** Ο Α.Σ. Κέρκης μηδενίστηκε στην αναμέτρηση της 8ης αγωνιστικής με αντίπαλο την ΑΕΠ Ολυμπιάς.