Δευτέρα, 09 Μάρτιος 2020 14:00

Α2 ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ: Τέταρτη σερί νίκη για την Καλαμάτα ‘80, 3-0 σετ στη Δραπετσώνα

Σπουδαίο εκτός έδρας τρίποντο πήρε η Καλαμάτα ‘80 το Σάββατο, επικρατώντας του ΔΑΣ Δραπετσώνας με 3-0 σετ.

Οι “Λύκοι” συνδύασαν την εξαιρετική εμφάνιση με το αποτέλεσμα και σημείωσαν την 4η σερί νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια κερδίζοντας μια ομάδα που κάνει τη δική της προσπάθεια για την παραμονή στην κατηγορία.

Η Καλαμάτα ‘80 με την εμφάνιση που πραγματοποίησε δεν επέτρεψε στους γηπεδούχους σε κανένα σημείο του αγώνα να ελπίζουν ότι μπορούν να αποσπάσουν κάποιο θετικό αποτέλεσμα.

Με το παραπάνω αποτέλεσμα, η Καλαματιανή ομάδα διατηρήθηκε στην προνομιούχο 4άδα, πέρα από την πρώτη θέση, που έχει καπαρώσει ο Μίλων, που οδηγεί στη νέα κατηγορία που είναι πολύ πιθανόν να δημιουργηθεί τη νέα περίοδο, την Pre League. Αυτό θα ξεκαθαρίσει μέσα στο Μάϊο.

Τα σετ: 15-25, 16-25, 19-25

ΚΑΛΑΜΑΤΑ ‘80 (Π. Ντάκουρης): Δημητούλης, Κατσιαφλάκας, Μπιρμπίλης, Γεωργάτος, Ντάκουρης, Ντόντης, Μπούρας (λ). Επαιξαν και οι Ξεροβάσιλας, Μπουσούνης, Μπεσής.