Δευτέρα, 07 Ιούλιος 2014 22:17

Το πρόγραμμα της Volleyleague 2014-2015

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στην Ορεστιάδα η κλήρωση της νέας περιόδου για το πρωτάθλημα της Α1 βόλεϊ των Ανδρών.

 

Στην πρεμιέρα ο πρωταθλητής Ολυμπιακός θα υποδεχθεί τον Παμβοχαϊκό, ο περσινός φιναλίστ Εθνικός Αλεξανδρούπολης θα φιλοξενήσει τη Λαμία, ενώ σημαντικό ενδιαφέρον παρουσιάζουν τα ματς του Αρη με την ΑΕΚ και του ΠΑΟΚ με τον Φοίνικα Σύρου.

 Το πλήρες πρόγραμμα με τις ημερομηνίες κάθε αγωνιστικής έχει ως εξής:

Α΄ ΓΥΡΟΣ

1η αγωνιστική - 11 Oκτωβρίου 2014

Ολυμπιακός – Παμβοχαϊκός

Ορεστιάδα – Α.Ο. Κηφισιάς

ΠΑΟΚ – Φοίνικας Σύρου

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Λαμία

Μ.Ε.Ν.Τ. - Παναθηναϊκός 

Άρης – ΑΕΚ

 

2η αγωνιστική - 18 Οκτωβρίου 2014

Άρης – Ολυμπιακός

Παμβοχαϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Λαμία – ΠΑΟΚ

Φοίνικας Σύρου – ΜΕΝΤ

Παναθηναϊκός - Ορεστιάδα

ΑΕΚ – Α.Ο. Κηφισιάς

 

3η αγωνιστική - 25 Οκτωβρίου 2014

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Άρης

ΠΑΟΚ – Παμβοχαϊκός

Μ.Ε.Ν.Τ. - Λαμία

Ορεστιάδα – Φοίνικας Σύρου

Α.Ο. Κηφισιάς – Παναθηναϊκός 

Ολυμπιακός - ΑΕΚ

 

4η αγωνιστική - 1 Νοεμβρίου 2014

Άρης – ΠΑΟΚ

Ολυμπιακός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Παμβοχαϊκός –Μ.Ε.Ν.Τ.

Λαμία – Ορεστιάδα

Φοίνικας Σύρου – Α.Ο. Κηφισιάς

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός 

 

5η αγωνιστική - 8 Νοεμβρίου 2014

Μ.ΕΝ.Τ. - Άρης

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 

Ορεστιάδα – Παμβοχαϊκός

Α.Ο. Κηφισιάς – Λαμία

Παναθηναϊκός - Φοίνικας Σύρου

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΕΚ

 

6η αγωνιστική - 15 Νοεμβρίου 2014

Άρης – Ορεστιάδα

Ολυμπιακός - Μ.Ε.Ν.Τ.

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΟΚ

Παμβοχαϊκός – Α.Ο. Κηφισιάς

Λαμία – Παναθηναϊκός

ΑΕΚ - Φοίνικας Σύρου

 

7η αγωνιστική - 22 Νοεμβρίου 2014

Α.Ο. Κηφισιάς – Άρης

Ορεστιάδα – Ολυμπιακός 

Μ.Ε.Ν.Τ. - Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Παναθηναϊκός - Παμβοχαϊκός

Φοίνικας Σύρου – Λαμία

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ

 

8η αγωνιστική - 29 Νοεμβρίου 2014

Άρης – Παναθηναϊκός 

Ολυμπιακός - Α.Ο. Κηφισιάς

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ορεστιάδα

ΠΑΟΚ – Μ.Ε.Ν.Τ.

Παμβοχαϊκός - Φοίνικας Σύρου

ΑΕΚ – Λαμία

 

9η αγωνιστική - 6 Δεκεμβρίου 2014

Φοίνικας Σύρου – Άρης

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 

Α.Ο. Κηφισιάς - Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Ορεστιάδα – ΠΑΟΚ

Λαμία – Παμβοχαϊκός

Μ.Ε.Ν.Τ. - ΑΕΚ

 

10η αγωνιστική - 13 Δεκεμβρίου 2014

Άρης – Λαμία

Ολυμπιακός - Φοίνικας Σύρου

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Παναθηναϊκός 

ΠΑΟΚ – Α.Ο. Κηφισιάς

Μ.Ε.Ν.Τ. - Ορεστιάδα

ΑΕΚ – Παμβοχαϊκός

 

11η αγωνιστική - 20 Δεκεμβρίου 2014

Παμβοχαϊκός – Άρης

Λαμία – Ολυμπιακός 

Φοίνικας Σύρου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ

Α.Ο. Κηφισιάς – Μ.Ε.Ν.Τ.

Ορεστιάδα - ΑΕΚ

 

Β΄ ΓΥΡΟΣ

12η αγωνιστική - 3 Ιανουαρίου 2015

Παμβοχαϊκός - Ολυμπιακός 

Α.Ο. Κηφισιάς - Ορεστιάδα

Φοίνικας Σύρου - ΠΑΟΚ

Λαμία - Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Παναθηναϊκός - Μ.Ε.Ν.Τ.

ΑΕΚ - Άρης

 

13η αγωνιστική - 10 Ιανουαρίου 2015

Άρης – Ολυμπιακός - Άρης

Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Παμβοχαϊκός

ΠΑΟΚ - Λαμία

ΜΕΝΤ - Φοίνικας Σύρου

Ορεστιάδα - Παναθηναϊκός 

Α.Ο. Κηφισιάς - ΑΕΚ

 

14η αγωνιστική - 17 Ιανουαρίου 2015

Άρης - Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Παμβοχαϊκός - ΠΑΟΚ

Λαμία - Μ.Ε.Ν.Τ.

Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Ορεστιάδα

Παναθηναϊκός - Α.Ο. Κηφισιάς

ΑΕΚ - Ολυμπιακός 

 

15η αγωνιστική - 31 Ιανουαρίου 2015

ΠΑΟΚ - Άρης

Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ολυμπιακός 

Μ.Ε.Ν.Τ. - Παμβοχαϊκός

Ορεστιάδα - Λαμία

Α.Ο. Κηφισιάς - Φοίνικας Σύρου

Παναθηναϊκός - ΑΕΚ

 

16η αγωνιστική - 7 Φεβρουαρίου 2015

Άρης - Μ.Ε.Ν.Τ.

Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ

Παμβοχαϊκός - Ορεστιάδα

Λαμία - Α.Ο. Κηφισιάς

Φοίνικας Σύρου - Παναθηναϊκός 

ΑΕΚ - Εθνικός Αλεξανδρούπολης

 

17η αγωνιστική - 14 Φεβρουαρίου 2015

Ορεστιάδα - Άρης

Μ.Ε.Ν.Τ. - Ολυμπιακός 

ΠΑΟΚ - Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Α.Ο. Κηφισιάς - Παμβοχαϊκός

Παναθηναϊκός - Λαμία

Φοίνικας Σύρου - ΑΕΚ

 

18η αγωνιστική - 21 Φεβρουαρίου 2015

Άρης - Α.Ο. Κηφισιάς

Ολυμπιακός - Ορεστιάδα

Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Μ.Ε.Ν.Τ.

Παμβοχαϊκός - Παναθηναϊκός 

Λαμία - Φοίνικας Σύρου

ΑΕΚ - ΠΑΟΚ

 

19η αγωνιστική - 28 Φεβρουαρίου 2015

Παναθηναϊκός - Άρης

Α.Ο. Κηφισιάς - Ολυμπιακός 

Ορεστιάδα - Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Μ.Ε.Ν.Τ. - ΠΑΟΚ

Φοίνικας Σύρου - Παμβοχαϊκός

Λαμία - ΑΕΚ

 

20ή αγωνιστική - 7 Μαρτίου 2015

Άρης - Φοίνικας Σύρου

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 

Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Α.Ο. Κηφισιάς

ΠΑΟΚ - Ορεστιάδα

Παμβοχαϊκός - Λαμία

ΑΕΚ - Μ.Ε.Ν.Τ.

 

21η αγωνιστική - 21 Μαρτίου 2015

Λαμία - Άρης

Φοίνικας Σύρου - Ολυμπιακός 

Παναθηναϊκός - Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Α.Ο. Κηφισιάς - ΠΑΟΚ

Ορεστιάδα - Μ.Ε.Ν.Τ.

Παμβοχαϊκός - ΑΕΚ

 

22η αγωνιστική - 28 Μαρτίου 2015

Άρης - Παμβοχαϊκός

Ολυμπιακός - Λαμία

Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Φοίνικας Σύρου

ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 

Μ.ΕΝ.Τ. - Α.Ο. Κηφισιάς

ΑΕΚ - Ορεστιάδα 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ