Δευτέρα, 27 Σεπτέμβριος 2021 19:23

Το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων βόλεϊ της Ε.Σ.ΠΕ.Π.

Γράφτηκε από τον

Πραγματοποιήθηκαν πριν λίγες μέρες οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων βόλεϊ της Ε.Σ.ΠΕ.Π. για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022.

Στα πρωταθλήματα Β’ εθνικής, τοπικής κατηγορίας γυναικών, νεανίδων, κορασίδων και παγκορασίδων θα υπάρχει Μεσσηνιακή εκπροσώπηση, καθώς συμμετέχουν 7 ομάδες, οι Α.Ο. Ακρίτας, Απόλλωνας, Δίων Κυπαρισσίας, Ν.Ο. Πύλου, Ν.Ο.Κ. Ποσειδών, Γ.Σ. Μεσσήνης και Μεσσηνιακός.
Κατά κατηγορία στην κληρωτίδα για τη Β’ Εθνική Γυναικών και το 2ο όμιλο τοποθετήθηκαν Α.Ο. Ακρίτας Καλαμάτας, Ν.Ο.Κ. Ποσειδών, Μεσσηνιακός, Α.Ο. Αλκυών, Σπαρτιατικός, ΑΣΠΕΤ. Τρίπολης και Σ.Φ.Π. Ιρις Αργους.
Στην Α’ κατηγορία Γυναικών και τον 3ο όμιλο τοποθετήθηκαν Γ.Σ. Μεσσήνης, Ν.Ο. Πύλου, Λύκαια Μεγαλόπολης, ΓΣ Αργους και Οίακας Ναυπλίου.
Στο πρωτάθλημα Νεανίδων και τον Στ’ όμιλο, όπου συμμετέχουν 3 ομάδες, τοποθετήθηκαν Α.Ο. Ακρίτας, Απόλλων Καλαμάτας και Σπαρτιατικός.
Στο πρωτάθλημα Κορασίδων Κ18 στον Η’ όμιλο τοποθετήθηκαν Απόλλων Καλαμάτας, Γ.Α.Ε.Τ. Δίων Κυπαρισσίας, Γ.Σ. Μεσσήνης και Μεσσηνιακός και στον Θ’ όμιλο Α.Ο. Ακρίτας, Ν.Ο.Κ. Ποσειδών, ΑΠΟΕΛ Μολάοι, Σπαρτιατικός και Α.Ε. Φάριδος.
Στο πρωτάθλημα Παγκορασίδων και στον Η’ όμιλο τοποθετήθηκαν Α.Ο. Ακρίτας, Απόλλων Καλαμάτας, Γ.Σ. Μεσσήνης, Ν.Ο. Πύλου 1 και στο Θ’ όμιλο Ν.Ο. Πύλου 2, Ν.Ο.Κ. Ποσειδών, Μεσσηνιακός, ΑΠΟΕΛ Μολάοι και Σπαρτιατικός.
Αναλυτικά η κλήρωση σε κάθε κατηγορία έχει ως εξής:

Β’ ΕΘΝΙΚΗ – ΕΘΝΙΚΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η αγωνιστική

Κυριακή 24/10/2021
ΑΣΠΕΤ. Τρίπολης – Σπαρτιατικός
Μεσσηνιακός – Σ.Φ.Π. Ιρις
Α.Ο. Ακρίτας – Ν.Ο.Κ. Ποσειδών
Ρεπό: Α.Ο. Αλκυών

2η αγωνιστική

Κυριακή 31/10/2021
Α.Ο. Αλκυών – ΑΣΠΕΤ. Τρίπολης
Σπαρτιατικός – Μεσσηνιακός
Σ.Φ.Π. Ιρις – Α.Ο. Ακρίτας
Ρεπό: Ν.Ο.Κ. Ποσειδών

3η αγωνιστική

Κυριακή 7/11/2021
Μεσσηνιακός – Α.Ο. Αλκυών
Α.Ο. Ακρίτας – Σπαρτιατικός
Ν.Ο.Κ. Ποσειδών – Σ.Φ.Π. Ιρις
Ρεπό: ΑΣΠΕΤ. Τρίπολης

4η αγωνιστική

Κυριακή 14/11/2021
Α.Ο. Αλκών – Α.Ο. Ακρίτας
ΑΣΠΕΤ. Τρίπολης – Μεσσηνιακός
Σπαρτιατικός – Ν.Ο.Κ. Ποσειδών
Ρεπό: Σ.Φ.Π. Ιρις

5η αγωνιστική

Κυριακή 21/11/2021
Ν.Ο.Κ. Ποσειδών – Α.Ο. Αλκυών
Α.Ο. Ακρίτας – ΑΣΠΕΤ. Τρίπολης
Σ.Φ.Π. Ιρις – Σπαρτιατικός
Ρεπό: Μεσσηνιακός

6η αγωνιστική

Κυριακή 28/11/2021
Α.Ο. Αλκυών – Σ.Φ.Π. Ιρις
ΑΣΠΕΤ. Τρίπολης – Ν.Ο.Κ. Ποσειδών
Μεσσηνιακός – Α.Ο. Αρκίτας
Ρεπό: Σπαρτιατικός

7η αγωνιστική

Κυριακή 5/12/2021
Σπαρτιατικός – Α.Ο. Αλκυών
Σ.Φ.Π. Ιρις – ΑΣΠΕΤ. Τρίπολης
Ν.Ο.Κ. Ποσειδών – Μεσσηνιακός
Ρεπό: Α.Ο. Ακρίτας
* Τα παιχνίδια του β’ γύρου θα γίνουν αντίστροφα τις παρακάτω ημερομηνίες 8η 12/12/2021, 9η 19/12/2021, 10η 9/1/2022, 11η 16/1/2022, 12η 23/1/2022, 13η 30/1/2022, 14η 6/2/2022.


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΟΠΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Κυριακή 28/11/2021
Ν.Ο. Πύλου – Γ.Σ.Μ. Λύκαια
Γ.Σ. Αργους – Α.Ο. Οίαξ
Ρεπό: Γ.Σ. Μεσσήνης

2η αγωνιστική

Κυριακή 5/12/2021
Γ.Σ.Μ. Λύκαια – Γ.Σ. Αργους
Γ.Σ. Μεσσήνης – Ν.Ο. Πύλου
Ρεπό:Α.Ο. Οίαξ

3η αγωνιστική

Κυριακή 19/12/2021
Γ.Σ. Αργους – Γ.Σ. Μεσσήνης
Α.Ο. Οίαξ – Γ.Σ.Μ. Λύκαια
Ρεπό: Ν.Ο. Πύλου

4η αγωνιστική

Κυριακή 9/1/2022
Γ.Σ. Μεσσήνης – Α.Ο. Οίαξ
Ν.Ο. Πύλου – Γ.Σ. Αργους
Ρεπό: Γ.Σ.Μ. Λύκαια

5η αγωνιστική

Κυριακή 16/1/2022
Α.Ο. Οίαξ – Ν.Ο. Πύλου
Γ.Σ.Μ. Λύκαια – Γ.Σ. Μεσσήνης
Ρεπό: Γ.Σ. Αργους
* Τα παιχνίδια του β’ γύρου θα γίνουν αντίστροφα τις παρακάτω ημερομηνίες 6η 30/1/2022, 7η 6/2/2022, 8η 13/2/2022, 9η 20/2/2022, 10η 27/2/2022.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ Κ20 – ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

1ος γύρος

1η αγωνιστική
Σάββατο 16/10/2021
Απόλλων Καλ. - Σπαρτιατικός
Ρεπό: Α.Ο. Ακρίτας

2η αγωνιστική

Σάββατο 23/10/2021
Α.Ο. Ακρίτας – Απόλλων Καλ.
Ρεπό: Σπαρτιατικός

3η αγωνιστική

Σάββατο 30/10/2021
Σπαρτιατικός – Α.Ο. Ακρίτας
Ρεπό: Απόλλων Καλαμάτας

2ος γύρος

4η αγωνιστική

Σάββατο 6/11/2021
Σπαρτιατικός – Απόλλων Καλ.
Ρεπό: Α.Ο. Ακρίτας

5η αγωνιστική

Σάββατο 13/11/2021
Απόλλων Καλ. - Α.Ο. Ακρίτας
Ρεπό: Σπαρτιατικός

6η αγωνιστική

Σάββατο 20/11/2021
Α.Ο. Ακρίτας – Σπαρτιατικός
Ρεπό: Απόλλων Καλαμάτας


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ18 – Η’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Σάββατο 20/11/2021
Γ.Σ.Μ. Λύκαια – Γ.Σ. Μεσσήνης
Μεσσηνιακός – Απόλλων Καλ.
Ρεπό: Γ.Α.Ε.Τ. Δίων

2η αγωνιστική

Σάββατο 27/11/2021
Γ.Α.Ε.Τ. Δίων – Γ.Σ.Μ. Λύκαια
Δευτέρα 29/11/2021
Γ.Σ. Μεσσήνης – Μεσσηνιακός
Ρεπό: Απόλλων Καλαμάτας

3η αγωνιστική

Σάββατο 4/12/2021
Μεσσηνιακός – Γ.Α.Ε.Τ. Δίων
Δευτεα 6/12/2021
Απόλλων Καλ. - Γ.Σ. Μεσσήνης
Ρεπό: Γ.Σ.Μ. Λύκαια

4η αγωνιστική

Σάββατο 18/12/2021
Γ.Α.Ε.Τ. Δίων – Απόλλων Καλ.
Γ.Σ.Μ. Λύκαια – Μεσσηνιακός
Ρεπό: Γ.Σ. Μεσσήνης

5η αγωνιστική

Σάββατο 8/1/2022
Απόλλων Καλ. - Γ.Σ.Μ. Λύκαια
Γ.Σ. Μεσσήνης – Γ.Α.Ε.Τ. Δίων
Ρεπό: Μεσσηνιακός
* Τα παιχνίδια του β’ γύρου θα γίνουν αντίστροφα τις παρακάτω ημερομηνίες 6η 22/1/2022, 7η 5/2/2022, 8η 19/2/2022, 9η 5/3/2022, 10η 19/3/2022.


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ18 – Θ’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Δευτέρα 22/11/2021
Σπαρτιατικός – Α.Ε. Φάριδος
Α.Ο. Ακρίτας – Ν.Ο.Κ. Ποσειδών
Ρεπό: ΑΠΟΕΛ Μολάοι

2η αγωνιστική

Σάββατο 27/11/2021
Α.Ε. Φάριδος – Α.Ο. Ακρίτας
Δευτερά 29/11/2021
ΑΠΟΕΛ Μολάοι – Σπαρτιατικός
Ρεπό: Ν.Ο.Κ. Ποσειδών

3η αγωνιστική

Σάββατο 4/12/2021
Α.Ο. Ακρίτας – ΑΠΟΕΛ Μολάοι
Ν.Ο.Κ. Ποσειδών – Α.Ε. Φάριδος
Ρεπό: Σπαρτιατικός

4η αγωνιστική

Σάββατο 18/12/2021
ΑΠΟΕΛ Μολάοι – Ν.Ο.Κ. Ποσειδών
Σπαρτιατικός – Α.Ο. Ακρίτας
Ρεπό: Α.Ε. Φάριδος

5η αγωνιστική

Σάββατο 8/1/2022
Ν.Ο.Κ. Ποσειδών – Σπαρτιατικός
Α.Ε. Φάριδος – ΑΠΟΕΛ Μολάοι
Ρεπό: Α.Ο. Ακρίτας
* Τα παιχνίδια του β’ γύρου θα γίνουν αντίστροφα τις παρακάτω ημερομηνίες 6η 22/1/2022, 7η 5/2/2022, 8η 19/2/2022, 9η 5/3/2022, 10η 19/3/2022.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ16 – Η’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Σάββατο 11/12/2021
Γ.Σ. Μεσσήνης – Ν.Ο. Πύλου 1
Α.Ο. Ακρίτας – Γ.Σ.Μ. Λύκαια
Ρεπό: Απόλλων Καλαμάτας

2η αγωνιστική

Σάββατο 15/1/2022
Ν.Ο. Πύλου 1 – Α.Ο. Ακρίτας
Απόλλων Καλ. - Γ.Σ. Μεσσήνης
Ρεπό: Γ.Σ.Μ. Λύκαια

3η αγωνιστική

Σάββατο 29/1/2022
Α.Ο. Ακρίτας – Απόλλων Καλ.
Γ.Σ.Μ. Λύκαια – Ν.Ο. Πύλου 1
Ρεπό: Γ.Σ. Μεσσήνης

4η αγωνιστική

Σάββατο 12/2/2022
Απόλλων Καλ. - Γ.Σ.Μ. Λύκαια
Γ.Σ. Μεσσήνης – Α.Ο. Ακρίτας
Ρεπό: Ν.Ο. Πύλου 1

5η αγωνιστική

Σάββατο 26/2/2022
Γ.Σ.Μ. Λύκαια – Γ.Σ. Μεσσήνης
Ν.Ο. Πύλου 1 – Απόλλων Καλ.
Ρεπό: Α.Ο. Ακρίτας
* Τα παιχνίδια του β’ γύρου θα γίνουν αντίστροφα τις παρακάτω ημερομηνίες 6η 12/3/2022, 7η 26/3/2022, 8η 2/4/2022, 9η 9/4/2022, 10η 16/4/2022.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ16 – Θ’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Σάββατο 11/12/2021
ΑΠΟΕΛ Μολάοι – Σπαρτιατικός
Μεσσηνιακός – Ν.Ο. Πύλου 2
Ρεπό: Ν.Ο.Κ. Ποσειδών

2η αγωνιστική

Σάββατο 15/1/2022
Σπαρτιατικός – Μεσσηνιακός
Ν.Ο.Κ. Ποσειδών – ΑΠΟΕΛ Μολάοι
Ρεπό: Ν.Ο. Πύλου 2

3η αγωνιστική

Σάββατο 29/1/2022
Μεσσηνιακός – Ν.Ο.Κ. Ποσειδών
Ν.Ο. Πύλου 2 – Σπαρτιατικός
Ρεπό: ΑΠΟΕΛ Μολάοι

4η αγωνιστική

Σάββατο 12/2/2022
Ν.Ο.Κ. Ποσειδών – Ν.Ο. Πύλου 2
ΑΠΟΕΛ Μολάοι – Μεσσηνιακός
Ρεπό: Σπαρτιατικός

5η αγωνιστική

Σάββατο 26/2/2022
Ν.Ο. Πύλου 2 – ΑΠΟΕΛ Μολάοι
Σπαρτιατικός – Ν.Ο.Κ. Ποσειδών
Ρεπό: Μεσσηνιακός
* Τα παιχνίδια του β’ γύρου θα γίνουν αντίστροφα τις παρακάτω ημερομηνίες 6η 12/3/2022, 7η 26/3/2022, 8η 2/4/2022, 9η 9/4/2022, 10η 16/4/2022.

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ