Σάββατο, 30 Οκτώβριος 2021 18:49

ΚΑΛΑΜΑΤΑ '80 - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Προσωρινή διακοπή μετά από "ντου" οπαδών των φιλοξενούμενων στο Κλειστό

Στο Κλειστό της Παραλίας εισέβαλαν πριν λίγη ώρα οπαδοί του Πανιωνίου με αποτέλεσμα οι διαιτητές να αποφασίσουν την προσωρινή διακοπή του αγώνα της ομάδας τους με την Καλαμάτα '80 για την 2η αγωνιστική της Pre League Ανδρών στο βόλεϊ.

Η ομάδα της Καλαμάτας είχε κατακτήσει το 1ο σετ με 25-21 και κατά την διάρκεια του 2ου σετ και ενώ το σκορ ήταν στο 6-4, οι διαιτητές διέκοψαν την αναμέτρηση διότι ξαφνικά οπαδοί των φιλοξενούμενων πέρασαν στις κερκίδες χωρίς να πληρώσουν εισιτήριο και χωρίς να επιδείξουν τα απαιτούμενα πιστοποιητικά εμβολιασμού ή νόσησης.

Στο Κλειστό έχει κληθεί η Αστυνομία για να επαναφέρει την τάξη, ώστε να μπορέσει να συνεχιστεί ο αγώνας.