Τετάρτη, 20 Απρίλιος 2022 11:47

ΒΟΛΕΪ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Για την ισοφάριση στη Θεσσαλονίκη

Να ισοφαρίσει σε 1-1 και να φέρει και πάλι τη σειρά στο Κλειστό της Καλαμάτας θα προσπαθήσει σήμερα ο Απόλλωνας που αγωνίζεται στη Θεσσαλονίκη με τις Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων.

Το Σάββατο η καλαματιανή ομάδα ήταν κατώτερη των περιστάσεων και ηττήθηκε με 3-0 σετ εντός έδρας από την ομάδα των Πεύκων στον πρώτο αγώνα της φάσης των πλέι οφ ανόδου της Pre League γυναικών, όμως το σημερινό παιχνίδι είναι διαφορετικό με τις παίκτριες του Μπάμπη Μυτσκίδη να είναι αποφασισμένες για το διπλό.
Σε περίπτωση νίκης του Απόλλωνα, θα διεξαχθεί τρίτο και τελευταίο παιχνίδι την Τετάρτη του Πάσχα στο Κλειστό του Δημοτικού Σταδίου Καλαμάτας, με τη νικήτρια ομάδα να συνεχίζει την προσπάθεια για την άνοδο στη Volley League.
Αν όμως σήμερα οι Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων πάρουν τη νίκη, τότε ο Απόλλωνας αποκλείεται από τη συνέχεια των πλέι οφ.
Η σημερινή αναμέτρηση θα διεξαχθεί στο ΔΑΚ Πεύκων στις 19.30, με διαιτητές την Δανιηλίδου και τον Αβραμίδη.
Στο άλλο ματς των πλέι οφ ο Φ.Ο. Βριλησσίων παίζει σήμερα στις 6 μ.μ. με το Αιγάλεω εντός έδρας. Στον πρώτο αγώνα το Αιγάλεω είχε κερδίσει με 3-0 σετ.