Σάββατο, 01 Απρίλιος 2023 20:25

PRE LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Πρώτη εντός έδρας ήττα για Απόλλωνα από τον πρωτοπόρο Απολλώνιο

Την πρώτη εντός έδρας ήττα στο φετινό πρωτάθλημα της Pre League γυναικών γνώρισε σήμερα ο Απόλλωνας...

Η καλαματιανή ομάδα ηττήθηκε για την 24η αγωνιστική στο Κλειστό από τον πρωτοπόρο Απολλώνιο με 3-1 σετ. Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Κερατσινίου παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας δύο αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος και "αγκάλιασε" την πρωτιά και την απευθείας άνοδο.
Σε ένα Κλειστό που είχε πολύ κόσμο και στο οποίο βρέθηκαν ο πρόεδρος της ΕΟΠΕ Γιώργος Καραμπέτσος και ο δήμαρχος Καλαμάτας Θανάσης Βασιλόπουλος, το πρώτο σετ κρίθηκε στις λεπτομέρειες και πήγε στις φιλοξενούμενες με 25-27.
Ο Απόλλωνας έβγαλε αντίδραση και ισοφάρισε σε 1-1 σετ με 25-21. Στη συνέχεια όμως ο Απόλλωνιος με δυνατό σερβίς και αρκετά μπλοκ πήρε τα δύο επόμενα σετ με 21-25 και 20-25 και κατέκτησε το πολύτιμο διπλό. Παρά την ήττα ο Απόλλωνας Καλαμάτας παρέμεινε στην 3η θέση και θα συμμετάσχει στα πλέι οφ ανόδου, για το δεύτερο εισιτήριο

(Αναλυτικό ρεπορτάζ στην "Ελευθερία της Δευτέρας"