Δευτέρα, 25 Σεπτέμβριος 2023 16:39

ΒΟΛΕΪ: Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος παγκορασίδων

Γράφτηκε από τον
ΒΟΛΕΪ: Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος παγκορασίδων

Στο Δ’ όμιλο, αλλά σε τρεις διαφορετικούς υποομίλους τοποθετήθηκαν οι Μεσσηνιακές ομάδες που θα λάβουν μέρος στο φετινό πρωτάθλημα παγκορασίδων Κ16 της ΕΣΠΕΠ.

Ο Απόλλων Καλαμάτας και ο Δίων Κυπαρισσίας δήλωσαν συμμετοχή στο πρωτάθλημα με δύο ομάδες. Ο Απόλλωνας 1 θα αγωνιστεί στον 3ο υποόμιλο και ο Απόλλων 2 στον 4ο υποόμιλο, ενώ ο Γ.Α.Ε.Τ Δίων 1 θα συμμετάσχει στον 2ο υποόμιλο και ο Γ.Α.Ε.Τ. Δίων 2 στον 3ο υποόμιλο.
Στο πρωτάθλημα παγκορασίδων από τη Μεσσηνία συμμετέχουν ακόμη οι ομάδες Γ.Σ. Γαργαλιάνων, Α.Σ. Τριφυλίας (2ος υποόμιλος), Γ.Σ. Μεσσήνης, Ν.Ο.Κ. Ποσειδών, Ν.Ο. Πύλου (3ος υποόμιλος), Α.Ο. Ακρίτας, Μεσσηνιακός (4ος υποόμιλος). Τις ομάδες του νομού μας θα πλαισιώσουν ο Γ.Σ.Μ. Λύκαια, που τοποθετήθηκε στον 2ο υποόμιλο και Σπαρτιατικός 2 στον 4ο υποόμιλο.
Η έναρξη των παιχνιδιών και στους τρεις υποομίλους του Δ’ ομίλου έχει οριστεί για το Σάββατο 20 Ιανουαρίου.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

2ος υποόμιλος

1η αγωνιστική
(20/1/24 – 16/3/24)
ΓΣ Γαργαλιάνων – ΓΑΕΤ Δίων 1
ΓΣΜ Λύκαια – ΑΣ Τριφυλίας

2η αγωνιστική
(10/2/24 – 23/3/24)
ΓΑΕΤ Δίων 1 – ΑΣ Τριφυλίας
ΓΣ Γαργαλιάνων – ΓΣΜ Λύκαια

3η αγωνιστική
(24/2/24 – 6/4/24)
ΑΣ Τριφυλίας – ΓΣ Γαργαλιάνων
ΓΣΜ Λύκαια – ΓΑΕΤ Δίων 1
* Στο β’ γύρο τα παιχνίδια θα γίνουν αντίστροφα

3ος υποόμιλος

1η αγωνιστική
(20/1/24 – 23/3/24)
ΓΑΕΤ Δίων 2 – ΓΣ Μεσσήνης
ΝΟΚ Ποσειδών – Απόλλων Κ. 1
Ρεπό: Ν.Ο. Πύλου

2η αγωνιστική
(10/2/24 – 13/4/24)
ΓΣ Μεσσήνης – ΝΟΚ Ποσειδών
ΝΟ Πύλου – ΓΑΕΤ Δίων 2
Ρεπό: Απόλλων Καλαμάτας 1

3η αγωνιστική
(21/2/24 – 20/4/24)
Απόλλων Κ. 1 – ΓΣ Μεσσήνης
(23/2/24 – 20/4/24)
ΝΟΚ Ποσειδών – ΝΟ Πύλου
Ρεπό: Γ.Α.Ε.Τ. Δίων 2

4η αγωνιστική
(3/3/24 – 27/4/24)
ΝΟ Πύλου – Απόλλων Κ. 1
ΓΑΕΤ Δίων 2 – ΝΟΚ Ποσειδών
Ρεπό: Γ.Σ. Μεσσήνης

5η αγωνιστική
(16/3/24 – 2/5/24)
Απόλλων Κ. 1 – ΓΑΕΤ Δίων 2
ΓΣ Μεσσήνης – ΝΟ Πύλου
Ρεπό: Ν.Ο.Κ. Ποσειδών
* Στο β’ γύρο τα παιχνίδια θα γίνουν αντίστροφα

4ος υποόμιλος

1η αγωνιστική
(20/1/24 – 16/3/24)
Μεσσηνιακός – Σπαρτιατικός 2
(22/1/24 – 18/3/24)
Απόλλων Κ. 2 – ΑΟ Ακρίτας

2η αγωνιστική
(10/2/24 – 23/3/24)
Σπαρτιατικός 2 – ΑΟ Ακρίτας
(12/2/24 – 24/3/24)
Μεσσηνιακός – Απόλλων Κ. 2

3η αγωνιστική
(24/2/24 – 6/4/24)
Απόλλων Κ. 2 – Σπαρτιατικός 2
(26/2/24 – 6/4/24)
ΑΟ Ακρίτας - Μεσσηνιακός
* Στο β’ γύρο τα παιχνίδια θα γίνουν αντίστροφα.