Παρασκευή, 05 Απριλίου 2024 10:30

PRE LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Αύριο το δεύτερο ματς του Απόλλωνα με Μίλωνα

Την ήττα με 3-0 σετ γνώρισε την Τετάρτη στη Νέα Σμύρνη ο Απόλλωνας Καλαμάτας από το Μίλωνα και πλέον καλείται να απαντήσει στο δεύτερο παιχνίδι, που θα διεξαχθεί αύριο Σάββατο στις 6 το απόγευμα στο Κλειστό του Δημοτικού Σταδίου.

Διαφορετικά θα αποκλειστεί από τους τελικούς ανόδου της Pre League γυναικών, με δεδομένο ότι η σειρά κρίνεται στις δύο νίκες. Το προβάδισμα για την πρόκριση στους τελικούς πήραν και οι Αμαζόνες, που επικράτησαν επίσης με 3-0 σετ του ΖΑΟΝ. Αύριο θα διεξαχθούν λοιπόν στις 6 μ.μ. οι δεύτεροι αγώνες σε Κηφισιά και Καλαμάτα. Οι Αμαζόνες και ο Μίλωνας χρειάζονται άλλη μία νίκη για να προκριθούν στη τελική φάση, ενώ αν επικρατήσουν ΖΑΟΝ και Απόλλωνας, η πρόκριση θα κριθεί σε τρίτο παιχνίδι. Τον αγώνα του Απόλλωνα με το Μίλωνα θα διαιτητεύσουν οι Φραγκάκης και Κτενάς.