Κυριακή, 23 Νοέμβριος 2014 20:44

Α2 ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Ηττα του Μεσσηνιακού από ανώτερο αντίπαλο

Την ήττα με 3-0 σετ γνώρισε ο Μεσσηνιακός το Σάββατο το απόγευμα στο Κλειστό της Παραλίας από την εκ των πρωτοπόρων της βαθμολογίας του 2ου ομίλου ομάδα του Φιλαθλητικού/Λαρισαϊκού.

Η Καλαματιανή ομάδα δεν μπόρεσε να αντιδράσει όπως είχε σχεδιάσει η παίκτρια και τεχνικός της Γωγώ Σουρή απέναντι σε ένα σίγουρα δυνατό και με περισσότερες λύσεις αντίπαλο οι υπεύθυνοι του οποίου υποστηρίζουν οτι μπορούν να βρεθούν στην επόμενη Α1 εθνικη κατηγορία.
Ετσι οι φιλοξενούμενες πήραν το πρώτο σετ με 25-18 (0-4, 9-7, 20-16), το δεύτερο με 25-12 (6-2, 11-3, 19-9) και το τρίτο με 25-20 (12-9, 16-9, 21-18).
Από την πλευρά του πάντως ο Μεσσηνιακός αφήνει σίγουρα πίσω το συγκεκριμένο παιχνίδι και βλέπει αυτό που έρχεται στην Πατρα με τον Απόλλωνα όπου η νίκη και η βαθμολογική για αυτόν ανάσα είναι μονόδρομος.
Διαιτητές της συνάντησης ήταν οι Σαραβελάκης και Χανδρινός
Μεσσηνιακός : Εξηνταβελώνη, Μπεσή, Ραμούνδου, Κωνσταντοπούλου, Σιρίνινα, Σκλήρη, Νίκα (λ), Φωτεινάκη, Τζούλου.
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός (Ιότσεβ): Ωρολογοπούλου, Φακοπουλίδου, Μπούκουρα, Τσαπραλή, Νικολοπούλου, Υφαντή, Αναγνωστοπούλου (λ) / Χατζηελευθερίου (λ), Μαυροπάνου, Μπαζιάνα.