Κυριακή, 11 Ιανουάριος 2015 19:44

Α2 ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Ο Μεσσηνιακός έχασε 3-1 σετ από το Χαλάνδρι

Πρεμιέρα του δεύτερου γύρου με ήττα 3-1 σετ από το ΓΣ Χαλανδρίου έκανε ο Μεσσηνιακός χθές το απόγευμα στο Κλειστό της Παραλίας.

Σίγουρα το τελικό αποτέλεσμα θα ήταν διαφορετικό και καλύτερο βέβαια για την Καλαματιανή ομάδα αν οι παίκτριες της κόντρα στις πολύ μαχητικές φιλοξενούμενες είχαν περισσότερη αποτελεσματικότητα και ψυχραιμία στα δύσκολα ιδιαίτερα κομμάτια της αναμέτρησης.
Τα σετ του αγώνα που σφύριξαν οι Σαραβελάκης, Γιαννακάκος ήταν 26-28(προηγήθηκε ο Μεσσηνιακός με 24-21 και 26-25), 25-20, 21-25 και 23-25.
Μεσσηνιακός: Σκλήρη, Φωτεινάκη, Ραμούνδου, Κωνσταντοπούλου, Σιρίνινα, Σουρή, Σαμπάτη (λ) / Μπεσή, Εξηνταβελώνη.
ΓΣ Χαλανδρίου (Ατσιδαύτης): Μαστοράκη, Γκόγκου, Σκορδίλη, Γκότζη, Μαβιλίδη, Μαγκανάρη, Τσουμή (λ) / Τσαρακλή, Καραχάλιου.