Τρίτη, 16 Ιανουάριος 2018 17:03

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ: Ο Ακάδημος πήρε το ντέρμπι με ΓΣ Γαργαλιάνων

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ: Ο Ακάδημος πήρε το ντέρμπι με ΓΣ Γαργαλιάνων

Ο Ακάδημος διατήρησε το αήττητο στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας μπάσκετ της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ καθώς στο ντέρμπι του Σαββάτου νίκησε με 63-55 τον ΓΣ Γαργαλιάνων στην Τέντα.

Ετσι παραμένει πρώτος και αήττητος στον 1ο όμιλο όπου συμμετέχουν οι οκτώ Μεσσηνιακές ομάδες. Στο 2ο όμιλο, Φιλαθλητικός και Κάστρο Μονεμβασιάς ισοβαθμούν στην κορυφή μετά την 6η αγωνιστική.

Η ταυτότητα των αγώνων του 1ου ομίλου έχει ως εξής:

ΑΚΑΔΗΜΟΣ - ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ 63-55

Δεκάλεπτα 22-8, 23-18, 4-13, 14-16

Διαιτητές Νάστος, Θωμόπουλος.

ΑΚΑΔΗΜΟΣ (Ροζακέας): Κυριακίδης, Ζυμπάς 15, Αντωνόπουλος, Μπόμπολης, Μωράκης 6, Καραγγελής 16(1), Διαμαντόπουλος 13(2), Παπαδόπουλος, Σπαντιδεας 13(1), Βούλγαρης, Μασουρίδης.

ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ: Π. Γερμανός 14(2), Τσαγκαρης 3, Μπουγάτσος, Γιαννόπουλος, Τσαγκάνης 12, Α. Γερμανος 8(1), Αλεξίου 4, Αναστασόπουλος, Καμπύλης 7, Ανδρωνής 4.

ΠΑΟΚ - ΔΙΩΝΑΣ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ 29-59

Δεκάλεπτα 9-14, 7-21, 5-16, 8-8

Διαιτητές Ρίζος, Παναγάκης.

ΠΑΟΚ(Αλειφέρης)Νικολόπουλος, Κούσουλας 6, Μποσίνης 3, Μαλαμας, Ρεσβάνης 3, Δρίβας 15(4), Λαζαρακόπουλος 2, Ζεμπίλας.

ΔΙΩΝΑΣ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ(Θεοδωρόπουλος)Κλεφτάκης 3, Τρότσι, Θ. Κλεφτάκης 15, Μπουσιούτας 3, Σταθόπουλος 7, Παντέλης 8, Μπακολιάς 4(1), Μηλούσι 6, Μαρούκης 8, Παπαθεοδωρόπουλος, Γιαννόπουλος 2, Κατσαργύρης 2.

ΝΟ ΠΥΛΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 65-45

Δεκάλεπτα 13-13, 9-15, 12-12, 31-5

Διαιτητές Καρδαράς,Μητσέας

ΝΟ ΠΥΛΟΥ (Οικονομίδης): Φουρτούνης, Αδαμόπουλος 1,Τσαούσι, Ζευγίτης 12(1), Παρασκευούδης 3(1), Ι. Διακουμής, Καραλής, Γ. Διακουμής 15(1), Μπαλαφούτης 2, Αντωνόπουλος 13, Κοντόπουλος 8, Καλογερόπουλος 11(1).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Πρίφτης): Κωτσοναρος 2, Ψώνης, Μανεσιώτης 7, Μυλωνάς 1, Κανάκης 4, Ωμορφονίδης, Πανταζής 12(3), Μανιατάκος 4, Ράλλης 11(3), Νικολόπουλος, Τζανετέας 4.

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ - ΔΑΙΚΛΗΣ 64-74

Δεκάλεπτα 21-18, 15-15, 14-22, 14-19.

Διαιτητές Καρδαράς, Μητσέας.

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ (Γριβοκωστόπουλος) : Συλλάς 6, Δημητρακόπουλος 17(4), Φράγκος 8, Γιαννόπουλος 2, Αθανασόπουλος 5, Ανδρωνης 20(2), Μητρόπουλος, Σταθόπουλος, Ζαχαρόπουλος

ΔΑΙΚΛΗΣ (Σαραντόπουλος): Γεωργακας 4, Κοτροκόης 2, Ξυπόλητος 12(2), Πλάγος 4, Μέμμος 9(3), Καραμπάγιας 9(2), Λαγός, Γεωργακόπουλος, Δ. Καλογερόπουλος 34(2).

 

1ος όμιλος – 6η αγωνιστική

Ακάδημος – ΓΣ Γαργαλιάνων 63-55

ΠΑΟΚ – Δίων Κυπαρισσίας 29-59

ΝΟ Πύλου – Αναγέννηση 65-45

Εράνη – Δαϊκλής 64-74

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 6 αγώνες)

1. Ακάδημος 12

2. ΓΣ Γαργαλιάνων 10

-. Δίων Κυπαρισσίας 10

-. Δαϊκλής 10

5. ΝΟ Πύλου 9

6. Εράνη 8

7. Αναγέννηση 7

8. ΠΑΟΚ Καλ. 6

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 20/1

Δαϊκλής – ΠΑΟΚ

Τέντα, 6 μ.μ.

Κυριακή 21/1

Αναγέννηση – Εράνη

Τέντα, 8 μ.μ.

ΓΣ Γαργαλιάνων – ΝΟ Πύλου

ΚΔΓ Γαργαλιάνων, 6 μ.μ.

Δίων Κυπαρισσίας – Ακάδημος

ΚΔΓ Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

 

 

2ος όμιλος – 6η αγωνιστική

Κάστρο Μονεμβασιάς – Πάνας Κανδύλας 76-43

ΑΠΟΕΛ Μολάων – Αρης Σκάλας 83-38

Φιλαθλητικός - ΑΟ Κροκεών 86-55

Λύκοι Σπάρτης – Γύθειο 53-70

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 6 αγώνες)

1. Φιλαθλητικός 13

-. Κάστρο Μονεμβασιάς 13

3. Γύθειο 12

-. ΑΠΟΕΛ Μολάων 12

5. Πάνας Κανδήλας 10

6. Αρης Σκάλας 9

7. Λύκοι Σπάρτης 8

8. ΑΟ Κροκεών 7

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 20/1

Φιλαθλητικός – ΑΣ Πάνας Κανδύλας

ΚΔΓ Σπάρτης, 6 μ.μ.

Αρης Σκάλας – Γύθειο

ΚΔΓ Βλαχιώτη, 5 μ.μ.

Κυριακή 21/1

ΑΠΟΕΛ Μολάων – Κάστρο Μονεμβασιάς

ΚΔΓ Μολάων, 6.30 μ.μ.

Λύκοι Σπάρτης – ΑΟ Κροκεών

ΚΔΓ Σπάρτης, 6 μ.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ